Skocz do zawartości

Kadry i płace - co trzeba wiedzieć na początku?

kadry płace początek

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Estridka

Guest_Estridka
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:47

Witajcie :)

W tym roku zostałam technikiem rachunkowości a niedługo zacznę naukę na technika administracji.

Mam odbyte 2 tygodniowe praktyki w kadrach i płacach i 5 tygodni spędziłam w księgowości. Przez ostatnie 3 tygodnie miałam praktyki przy prowadzeniu sekretariatu.

Chciałabym zostać specjalistą ds. kadr i płac. W technikum uczyłam się m.in.:

- rozliczania delegacji i wystawiania poleceń wyjazdu służbowego

- prowadzenia akt osobowych pracowników

- tworzenia prostych umów o pracę

- rozliczania wynagrodzeń i tworzenia list płac

- obsługi programu Płatnik i Gratyfikant

- rozliczania urlopów

- podstaw związanych z podatkami

- podstaw związanych z rozliczaniem się z ZUS.

Stwierdziłam, że administracja będzie fajnym uzupełnieniem tej wiedzy ze względu na prawo pracy, cywilne i administracyjne.

Chciałabym się Was zapytać, czego powinnam się jeszcze nauczyć? Jaką wiedzę z tej, którą mam mogłabym pogłębić?

Może opiszecie, co robicie jako pracownicy kadr i płac?

Chcę również poszukać kolejnych praktyk w kadrach i tu również mam pytanie - gdzie mogłabym się więcej nauczyć: w prywatnych firmach, w jednostkach administracji pub. a może w biurach rachunkowych?

Pozdrawiam!

#2 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 05 październik 2017 - 15:43

Może spróbuj na własną rękę uczyć się obsługi programów, dużo producentów (np. RESET2) udostępnia wersje trial swoich produktów.

#3 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 11 październik 2017 - 12:37

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że płace i kadry zajmują sporo czasu, który moglibyśmy poświęcić na stricte naszą działalność. Ja na przykład zdecydowałem się na outsourcingowanie tych aspektów działalności firmy i z perspektywy czasu wiem, że to była bardzo dobra decyzja. Przynajmniej nie muszę ślęczeć nad rachunkami i mam więcej czasu dla rodziny. A zarobione pieniądze zainwestowałem w sejf tejże firmy - https://www.saffort.pl/ aby uchronić swoje ważne papiery.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kadry, płace, początek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych