Skocz do zawartości

Komornik nie zmienia stanu zadłużenia

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Guest

Guest_Guest
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 18:24

Witam.

Mam ugodę z wierzycielem i jestem w trakcie wywiązywania się z niej.

Problem polega na tym że wierzyciel poinformował komornika o wpłacie na jego konto kwoty X co miało miejsce około 20 sierpnia.

Stan mojego zadłużenia zmienił się do kwoty Y.

W skutek dalszej części wymiany informacji pomiędzy komornikiem a wierzycielem nastąpiło zawieszenie działań komornika z dniem 4/5 wrzesień.

Pomimo kontaktu telefonicznego z kancelarią komorniczą (ukradli zwrot pieniędzy z US bo wg. prawa komorniczego mimo iż spłacam wierzyciela im należy się działka ZA NIC od dokonanej wpłaty!!!) w celu wyjaśnienia gdzie podziały się środki i czy reszta długu u wierzyciela zostanie o tą kwotę pomniejszona, poprosiłem - co poparłem również wysłanym e-mailem, o aktualizację stanu mojego zadłużenia we wszystkich instytucjach w których komornik rozpoczął działania egzekucyjne (banki, us etc.).

Pomimo iż pismo od komornika z informacją o zawieszeniu jego działań otrzymałem 2 tyg temu (on tą informację musiał posiadać wcześniej), pomimo telefonów i próśb stan mojego zadłużenia nigdzie nie został zaktualizowany.

Czekam na duży przelew który będę zmuszony przekazać podwykonawcy i pojawia się problem - wartość przelewu z pominięciem kwoty wolnej zostanie przez bank automatycznie wysłana do komornika.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji, bo czuję się pozostawiony sam sobie przeciwko bandzie złodziei, którzy wiedzą jak zabrać pieniądze pomimo braku działań z ich strony, a nie wywiązują się ze swoich OBOWIĄZKÓW!!! Takie czynności powinny być wykonane NIEZWŁOCZNIE po otrzymaniu informacji od wierzyciela, a pomimo ich posiadania komornik nic sobie z tego nie robi.

Zabiorą po pierwsze nienależne im środki, po drugie zrobią to wbrew zawieszeniu działań w mojej sprawie a po trzecie przez takie postępowanie będę pociągnięty do zapłaty odsetek mojemu podwykonawcy....

CO ROBIĆ ???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych