Skocz do zawartości

L4 Potzrebne lekarz nie chce wypisać

#zwolnienie

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:10

WItam, Mam pytanie. W poniedziałek 25.09 konczy mi się l4 a rehabilitacje mam 16.10. lekarz powiedział mi ze dalsze l4 nie beda mi potrzebne. ZUS mnie poinformował że jak skończy mi sie l4 mam poprosić lekarza o wypisanie zakonczenia leczenia. Poinformowałem lekarza o tym a on powiedział ze po rehabilitacji mi wypisze dopiero? Co mam robić bo bez tego zakonczenia nie moge sie zarejestrowac do urzedu w celu ubezpieczenia badz podjać nsie pracy?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:44

Jeśli będziesz miał świadczenie rehabilitacyjne to i tak nie możesz się zarejestrować w UP, a lekarz prawidłowo nie chce ci wypisać zaświadczenia o zakończeniu leczenia, ponieważ nie jest zakończone, skoro czeka cię rehabilitacja.

Od 25.09 - 16.10 powinien jeszcze ci wystawić zwolnienie, a jeśli nie chce to przecież go nie zmusisz, więc w pracy poproś o urlop

#3 MaSu

MaSu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:06

Ale żeby pójść na urlop po długim zwolnieniu, trzeba najpierw przejść badania kontrolne, a jak było w tym przypadku - czy to długie zwolnienie?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10997 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:20

Ale Michał nie pracuje, przecież napisał o zarejestrowaniu się w urzędzie /PUP/ lub podjęciu pracy /nowej jak sądzę/. Może lekarz rodzinny wypisze ci dalsze ZLA, skoro specjalista nie chce.  

#5 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:40

właśnie. idź do rodzinnego, kontunuacja musi być, bo stracisz ubezpieczenie oraz pieniążki

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:50

Tylko iść do innego i poprosić o zwolnienie,przedstawiając sytuację

#7 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:50

Lekarz jest jakiś mało rozumny. Zmień lekarza, opowiedz cała sytuacje. Nie rozumiem jak może nie wypisać zwolnienia skoro czekasz na rehabilitację i jesteś osoba nie zdolna do pracy.

#8 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:54

Byłem dzisiaj u rodzinnego. I dał mi do poniedziałku ze wzgledu ze on nie prowadził tego leczenia. I że mam się udać jeszcze raz do ortopedy. Sama stwierdziła ze nie rozumie dlaczego nie chce mi wypisać l4 skoro jesteś w trakcie leczenie. Najlepiej będzie chyba jak zmienie lekarza. Dziękuje wam za pomoc!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych