Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana kwoty jaką można sobie dorobić do emerytury i renty od 1 września 2017 r.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 12:44

W Monitorze Polskim w dniu 24 sierpnia 2017 r. ukazał się komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w sprawie kwoty przychodu odpowiadającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za II kwartał 2017 r., która wynosi 2954,50 zł. To właśnie maksymalnie taką kwotę emeryt lub rencista może dodatkowo osiągnąć.

Powrót do artykułu: Zmiana kwoty jaką można sobie dorobić do emerytury i renty od 1 września 2017 r.

#2 Guest_podatnik

Guest_podatnik
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 12:44

Rozdawnictwo nierobom, a ograniczanie osób zdrowych i aktywny które chcą jeszcze pracować . To prosta droga do nędzy tego upodlonego narodu. Zaszczytem jest nic nie posiadać dzisiaj i żyć z zasiłków. Zastanawiam się skąd się biorą bogaci ludzie skoro fiskus zabiera 70% dochodu w każdy możliwy sposób.

#3 Guest_Liliana

Guest_Liliana
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 07:41

W audycji radiowej kilka dni temu wypowiadał się pracownik ZUS i stwierdził źe w przypadku emerytów nie ma limitu zarobków uzyskiwanych w wyniku dodatkowej pracy.TO BYŁOBY SPRAWIEDLIWE-jeśli pracując uczciwie osiągnęłam wiek emerytalny to odbieram składki nagromadzone przez całe życie.Nie powinnam być karana za to że jeszcze chcę pracować, tym bardziej że brakuje fachowców w mojej dziedzinie.Ale teraz czytam co innego także jaka jest prawda?

#4 Guest_Przyszły emeryt

Guest_Przyszły emeryt
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:28

Porażająco niska jest merytoryczna wartośc tych atrykułów. Może dlatego nie mają podpisu autora. Dzisiaj składałem w ZUS wniosek o emeryturę. Zapytalem o wyjaśnienie problemu poruszonego w tym artykule bo w "informacji do wniosku o emeryturę" znalazłem pkt18 cyt. " Jesli osiagasz zarobki i osiągnąłeś powszechny wiek emerytalny - to nie zawiesimy wypłaty Twojej emerytury jak równiez nie obniżymy jej wysokosci, z wyłączeniem przypadku wskazanego w pkt 19". Pkt 19 cyt. " Zawiesimy Ci wypłatę emerytury bez względu na Twój wiek i wysokość zarobków, jeżeli kontynuujesz zatrudnienie bez uprzedniego rozwiazania stosunku pracy z pracodawcą, na rzecz ktorego wykonywałeś je bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury." Zapytalem czy mnie też to dotyczy, bo prowadzę działalność gospodarczą. A ma pan pracodawcę? Odpowiedziałem: nie . No już sobie Pan odpowiedział na zadane pytanie. Proszę również zwrócić uwagę na przypis : opracowano na podstawie: Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 21 sierpnia 2017 r. w sprawie kwoty przychodu odpowiadającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za II kwartał 2017 r. ogłoszonego do celów emerytalnych stosowanej przy ZAWIESZANIU RENTY SOCJALNEJ(M.P.z 2017 r. poz. 825). W tytule komunikatu nie widzę słowa "EMERYTURY"

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:58

Ale przy tym artykule jest podany jego autor.

Też mnie zdziwiło, dlaczego jest tam mowa o emerytach. 

Przecież ograniczenie zarobków dotyczy tzw. wcześniejszych emerytów, a nie osób w wieku emerytalnym ustawowym. O tym nie ma żadnej wzmianki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych