Skocz do zawartości


Uzupełnienie podstawy zasiłku o kwotę wypłaconej trzynastki


wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia8888

Guest_Kasia8888
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:12

Dzień dobry,

Chciałam zapytać czy wliczając DWR za 2016 r.  (wypł.w lutym 2017)

do podstawy chorobowego za wrzesień 2017 DWR należy pomniejszyć za dni choroby które wystąpiły w 2016 r?

 

Trzynastka wyniosła 2935,95 zł za 2016 roku i 3 dni choroby

 

1/12 powinna być policzona z kwoty 2935,95 czy (2935,95 / 252 dni x 249 dni) 2901,00 zł ?

 

brak regulaminu wynagrodzeń 

z góry dziękuję!



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:33

Przecież 13-ki nie liczyłaś za dni choroby to dlaczego chcesz teraz ją podwyższać?



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:43

Przecież 13-ki nie liczyłaś za dni choroby to dlaczego chcesz teraz ją podwyższać?

tak to prawda od 13-ki były odjęte dni za chorobę (robiła ją jeszcze inna osoba) jestem świeża i mam trochę mętlik, czyli przyjmuję 1/12 z kwoty taka jaka została wypłacona, nic nie odejmuje ani nie uzupełniam do podstawy o wynagrodzenie chorobowe?



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:43

Tak



#5 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1152 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 11:13

hmmm nie przelicza się 13?

M-c, w którym pracownik jest chory mniej niż połowę obowiązującego go czasu pracy przelicza się tak jakby normalnie pracował w sensie uzupełnia.

Podobnie jest z 13. Jeżeli w 2016 r. było do przepracowania 2016 godzin a pracownik przepracował załóżmy 1984  godz (4 dni choroby) i za te 1984 godz  miał wypłaconą 13 to do podstawy  przelicza się  13 tak jakby przepracował 2016 godz.

Mylę się?



#6 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1152 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 11:18

Wynagrodzenie roczne podlega uzupełnieniu na zasadach określonych w art. 37 ust. 2 ustawy zasiłkowej, jeżeli w roku kalendarzowym, z którego składnik roczny podlega uwzględnieniu w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego, pracownik był nieobecny w pracy z przyczyn usprawiedliwionych (np. choroba, urlop macierzyński) i w związku z tym wysokość tego składnika została z tego tytułu proporcjonalnie zmniejszona. Uzupełnienie wysokości rocznego składnika polega na ustaleniu, w jakiej wysokości pracownik otrzymałby ten składnik, gdyby przepracował cały rok.



#7 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 wrzesień 2017 - 19:23

tak to prawda od 13-ki były odjęte dni za chorobę (robiła ją jeszcze inna osoba) jestem świeża i mam trochę mętlik, czyli przyjmuję 1/12 z kwoty taka jaka została wypłacona, nic nie odejmuje ani nie uzupełniam do podstawy o wynagrodzenie chorobowe?

 

Trzynastki nie uzupełnia się o wypłacone wynagrodzenie chorobowe, lecz wylicza się kwotę wynagrodzenia jaka byłaby za miesiąc z chorobą, gdyby przepracowano cały miesiąc.

Czyli postępuje się tak jak napisała szlemka. 



#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15024 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 wrzesień 2017 - 06:46

A pytanie brzmiało:

"..............czy wliczając DWR za 2016 r.  (wypł.w lutym 2017)

do podstawy chorobowego za wrzesień 2017 DWR należy pomniejszyć za dni choroby które wystąpiły w 2016 r............?"

 

 

:)



#9 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1152 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 06:54

tak to prawda od 13-ki były odjęte dni za chorobę (robiła ją jeszcze inna osoba) jestem świeża i mam trochę mętlik, czyli przyjmuję 1/12 z kwoty taka jaka została wypłacona, nic nie odejmuje ani nie uzupełniam do podstawy o wynagrodzenie chorobowe?

a ja odpowiedziałam na to  :) bo z tego co Gość napisał wygląda, że do podstawy weźmie 13 faktycznie wypłaconą, a nie przeliczoną :)



#10 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 wrzesień 2017 - 12:55

A pytanie wynika z tego, że osoba jest świeża /jak sama napisała/ i póki co ma niedokładne informacje co i jak policzyć 

ale pewnie się nauczy :)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych