Skocz do zawartości


Urlop a agencja pracy tymczasowej

urlop agencja pomoc

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Zdzisław

Guest_Zdzisław
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:36

Witam,

 

zatrudnieni u mnie w firmie pracownicy są pracownikami agencji pracy tymczasowej i niektórzy z nich pracują na zmianach 12h, w związku z tym mają w miesącu mniej dyżurów niż pracownicy 8h. Agencja liczy tym pracownikom urlop nie w wymiarze 2 dni za m-c czyli 24 dni a np jeśli w danym tygodniu wypadają tylko 3 dyżury to pracownik ma 3 dni urlopu i 4 dni wolnego. W ekstremalnych przypadkach niektórzy pracownicy mają nawet ponad 36 dni urlopu. Dodam, że nie stać mnie na takie udogodnienia dla pracowników. Agencja została zatrudniona przez centralę dla potrzeb całej Spółki. Proszę o informację czy jest jakiś sposób, żeby urlop był liczony 5 dni w tygodniu?

Z góry dziąkuję.#2 Ofka

Ofka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 11:42

Yyy... chyba nie rozumiem. Jeśli pana pracownikom (tym nie z agencji) dzień wolny od pracy wypada w sobotę to też im pan każe za te dni urlop rozpisać bo nie pracują?

Urlop udziela się w dniach pracujących zgodnie z harmonogramem pracy. Jeśli pracownik zgodnie z harmonogramem pracuje w poniedziałek 12 h, wtorek 8h, środę 8h i w piątek 12h to wyrabia 40h tydzień pracy. Zatem czwartek jest jego dniem wolnym ale nie urlopem. Urlopem będzie jeśli będzie chciał mieć wolne w piątek kiedy ma zaplanowany dzień pracujący. Na dodatek wtedy z puli 16h urlopu na mc (2 dni ale urlopu udziela się w godzinach) odejmie mu Pan 12 h i zostanie mu 4 więc nawet nie pełny dzień. 

 

Jeśli chciałby Pan żeby urlop był liczony z 5 tygodniowego tygodnia pracy to pracownicy muszą mieć harmonogram pracy na 5 dni w tygodniu. 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, agencja, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych