Skocz do zawartości

Kompensata za fakturę?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:37

Witam,

W maju wystawiliśmy kontrahentowi fakturę na kwotę ponad 70 tys netto za wykonane usługi. Kontrahent miał problemy finansowe, nie wykonał nam tego przelewu. Chcemy się z nim dogadać (żeby obie strony zostały "czyste" poz względem formalnym, skarbowym) na zasadzie, że wykona dla nas we wrześniu prace i wystawi fakturę- kompensatę na kwotę, którą nam wisi. Można dokonać tego typu rozliczenia?

#2 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:47

Nie ma czegoś takiego jak faktura kompensata, może być taka forma płatności. Oczywiście usługa musi być faktycznie wykonana. Będzie musiał zapłacić podatek dochodowy i VAT.

Co masz na myśli, żeby obie strony zostały czyste? Wy jesteście czyści, wystawiliście fakturę zapłaciłeś podatki, czekacie tylko na zapłatę, zawsze możecie iść do sądu i to Wasz kontrahent będzie miał problem. 

#3 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:56

Jeśli wykona usługę i będzie chciał wystawić nam fakturę na tę kwotę to na fakturze po prostu zawrze informację, że to kompensata i jesteśmy rozliczeni?

#4 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:59

Jeśli wykona usługę będzie musiał wystawić fakturę. Nie musi pisać, że to kompensata, po dniu wymagalności za fakturę możecie sami dokonać kompensaty zgodnie z KC informując jedynie o tym kontrahenta.

#5 DaveCanada

DaveCanada

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 15:05

O, właśnie szukałem takich porad :) Dzięki wielkie za sprawdzone info :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)

Do tej pory wiele przecierpiałam,już więcej nie chcę. Chcę być szczęśliwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych