Skocz do zawartości

Zdjęcie

emerytura plus etat

emerytura a etat

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kropek

Kropek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:30

Witam

Pracownica przechodzi  od 01.10.b.r. na emeryturę w wieku 60 lat. Rozwiązanie umowy o pracę z 1/1et. nastąpi z dniem 30.09.b.r.Jednak mój i jej dotychczasowy pracodawca zaproponował jej dalszą pracę u niego od 01.10.b.r. na 1/4 etatu.Nigdy firma nie zatrudniała osób w niepełnym wymiarze czasu pracy i jestem zielona w tym temacie, a wykonuję m.inn. prace kadrowe. Pracownica będzie pracowała po 2 godz. dziennie. Czy może mi ktoś poradzić na co zwrócić szczególną uwagę wystawiając umowę ( może jakiś wzór umowy) o pracę oraz inne ważne informacje składki ZUS podatek itp., o których muszę pamiętać.Czy jest jakaś różnica, że pracownik przepracował w tej firmie 17 lat na cały etat,, a tym że byłaby to nowa osoba. Z góry dziękuję

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11349 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 wrzesień 2017 - 20:19

Nie ma żadnej różnicy czy to osoba nowa czy poprzednio zatrudniona. Od etatu zatrudnionego emeryta nalicza się takie same składki jak od innych pracowników. Pracodawca nie płaci tylko składek na FP i FGŚP. Przyjmowany do pracy emeryt nie może podpisać PIT-2, bo ulgę będzie stosować z urzędu ZUS.

#3 Guest_Kropa

Guest_Kropa
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:21

Nie ma żadnej różnicy czy to osoba nowa czy poprzednio zatrudniona. Od etatu zatrudnionego emeryta nalicza się takie same składki jak od innych pracowników. Pracodawca nie płaci tylko składek na FP i FGŚP. Przyjmowany do pracy emeryt nie może podpisać PIT-2, bo ulgę będzie stosować z urzędu ZUS.

Bardzo dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych