Skocz do zawartości

Wypowiedzenie na zwolnieniu

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:51

Witam
Przebywam na zwolnieniu lekarskim w sumie 170 dni. Zatrudnienie na czas nieokreślony z 3 mies.okresem wypowiedzenia. Czy pracodawca moze wypowiedzieć mi umowę podczas trwania zwolnienia? Czy moze to zrobić bez okresu wypowiedzenia?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11010 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 wrzesień 2017 - 21:25

W trakcie choroby nie można wypowiedzieć umowy o pracę, o ile nie ma tu przypadku likwidacji zakładu pracy.

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:27

pracodawca moze rozwiązac umowę bez okresu wypowiedzenia, jesli nadal będziesz niezdolna do pracy,ale po spełnieniu warunków zawartych w art 53 kp, tj

po wyczerpaniu okresu zasiłkowego + 3 m-ce świadczenia rehabilit.

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 22:41

A jesli bede chciala wrocic po 180 dniach bez rehabilitacji? Prawdopodobnie bede jeszcze wykorzystywać zalegly urlop. To czy wtedy moze złożyć mi wypowiedzenie?

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13993 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 wrzesień 2017 - 07:34

Wtedy może, jak wrócisz z urlopu,  ale musi mieć powód, umowa na czas nieokreślony więc pracodawca musi uzasadnić rozwiązanie umowy.

#6 ważne

ważne

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:24

Podpisałam dokument dotyczący rozwiązania umowy o pracę z dniem 5.10.2017r. na mocy porozumienia stron, w chwili obecnej przebywam na urlopie wypoczynkowym. Od dziś tj.26.09.2017r. do 24.10.217r. mam zwolnienie lekarskie. Czy pracodawca rozwiąże ze mną umowę? Czy przesunie termin do czasu końca zwolnienia lekarskiego? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

#7 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:29

jeżeli to nie jest ciąża to umowa rozwiąże się 05/10/2017 - resztę zwolnienia będzie płacił zus.

jeżeli to ciąża - umowa przedłuży się do dnia porodu na wniosek pracownicy, bo rozwiązanie umowy było za porozumieniem

#8 ważne

ważne

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:48

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W związku z powyższym ile czasu będę mogła jeszcze przebywać na zwolnieniu lekarskim - myślę, że trochę to potrwa ( mam zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa), teraz zalecone skierowanie na rehabilitację.

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13993 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 14:01

182 dni (na ta samą chorobę, bez dnia przerwy) i zasiłek rehabilitacyjny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych