Skocz do zawartości

Wezwanie na świadka

świadek proces karny brak wezwania przestępstwo sądy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:21

Witam,

Mam pytanie w sprawie obowiązku stawienia się na rozprawę sądową w charakterze świadka.

Zobowiązałam się do bycia świadkiem obrony w procesie karnym mojej znajomej. Do dzisiejszego dnia odbyły się już dwie rozprawy, na które się nie zjawiłam, gdyż dotychczas nie otrzymałam żadnego wezwania od sądu. O rozprawach wiem od znajomej, która mnie o ich poinformowała. Podejrzewam, że musiały nastąpić jakieś błędy w dokumentacji, chociaż wszystkie dane były przepisywane z mojego dowodu osobistego. Z tego co wiem po trzykrotnym niestawieniu się na rozprawie są wyciągane konsekwencje prawne w postaci zapłaty kary.

Czy mimo tego, że nie otrzymałam wezwania i teoretycznie nie wiedziałam o terminie rozpraw, mogę być pociągnięta do odpowiedzialności karnej?

Dziękuję za pomoc

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:22

A za co niby masz być pociągnięta? za to, że się nie stawiłaś tam gdzie cię nie wzywano? ;)

#3 Agnieszka2013

Agnieszka2013

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:48

Witam potrzebuje porady.
Zostałam wezwana na świadka w sprawie w której jestem sprawcą. Zostawiłam śpiące dziecko w aucie i poszłam do sklepu. Dziecko się obudziło i plakalo jakiś przechodzien zadzwonił po policje . Ja wróciłam po 20 min już policja była przy samochodzie. Dziecku nic się nie stało. Za dwa dni przesluchanie. Oczywiscie moja wina i nieodpowiedzialność nie budzą wątpliwości ale czy mogę liczyć na umorzenie sprawy. Czy też sprawa zostanie skierowana do sądu. Czy moge w jakis sposob przygotowac się do przesłuchania? Prosze o pomoc.

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 10:14

I Forum ma to wiedzieć?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadek, proces karny, brak wezwania, przestępstwo, sądy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych