Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ekwiwalent za urlop - PILNE!

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:08

Pracownikowi 1.01.2017 r. przysługiwały 63 dni urlopu (11 dni z roku 2015, 26 z roku 2016 oraz 26 na rok 2017). Pracownik w czerwcu złożył wypowiedzenie, 3 miesiące mijają 30.09. Naliczyłam mu więc urlop na rok 2017 proporcjonalnie, czyli wg moich wyliczeń przysługuje mi 20 dni. Do 30.09 pracownik zdąży wykorzystać 35 dni to oznacza, że zostaną mu 22 dni urlopu (2 z roku 2016 i 20 na rok 2017). Czy mamy obowiązek za te 20 dni z roku 2017 wypłacać ekwiwalent? Czy mogę ten nowy urlop przenieść jakoś na kolejnego pracodawcę a ekwiwalent wypłacić za 2 dni z roku 2016?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:20

Pracownikowi 1.01.2017 r. przysługiwały 63 dni urlopu (11 dni z roku 2015, 26 z roku 2016 oraz 26 na rok 2017). Pracownik w czerwcu złożył wypowiedzenie, 3 miesiące mijają 30.09. Naliczyłam mu więc urlop na rok 2017 proporcjonalnie, czyli wg moich wyliczeń przysługuje mi 20 dni. Do 30.09 pracownik zdąży wykorzystać 35 dni to oznacza, że zostaną mu 22 dni urlopu (2 z roku 2016 i 20 na rok 2017). Czy mamy obowiązek za te 20 dni z roku 2017 wypłacać ekwiwalent? Czy mogę ten nowy urlop przenieść jakoś na kolejnego pracodawcę a ekwiwalent wypłacić za 2 dni z roku 2016?

Nie ma takiej możliwości, żeby urlop przenieść do nowego pracodawcy, musisz wypłacić ekwiwalent pieniężny za cały urlop przysługujący pracownikowi w zakładzie.

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:06

Musisz wypłacić ekwiwalent, urlopu nie przenosi się na innego pracodawcę, przy rozwiązaniu umowy.

#4 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:29

Rozumiem. Tak przypuszczałam, ale wolałam mieć pewność. A co z okresami nieskładkowymi? Czy wystarczy, że wskażę tylko okresy od do? Czy powinnam zapis uzupełnić o wyjaśnienie, że jest to np. zasiłek opiekuńczy czy wynagrodzenie za czas choroby?

#5 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:56

Czy w pozycji dotyczącej urlopu wypoczynkowego muszę umieścić adnotację, że za 20 dni wypłacono ekwiwalent? Czy wystarczy po prostu, że wykorzystał 20 dni urlopu?

#6 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:16

http://kadry.infor.p...k-wypelnic.html

milej lektury

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:24

Jest:

- wodo-wstret

- jedzenio-wstręt

- alkoholo-wstręt

........

a to wyżej to jak nazwać? czytania-wstręt? :P :P :P

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:26

M-ka a słowo "pilne" zostaw sobie na inne okazje, tutaj udzielanie odpowiedzi jest dobrowolne, w miarę posiadanej wiedzy i czasu :P

#9 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:47

Zosia/Agnieszka a co takiego "wstrętnego" jest w pytaniach powyżej?

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 13:29

Jak widać masz wstręt do czytania........jak wypełniać Świadectwa pracy

#11 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 06:23

Zosia/Agnieszka akurat sprawa umieszczania opisu przy okresach nieskładkowych oraz umieszczanie informacji o wypłaconym ekwiwalencie nie jest taka jednoznaczna (tzn. przepisu dopuszczają dwie opcje). Interesowała mnie opinia doświadczonych kadrowych/kadrowców. Chciałam zapytać jaka praktyka przeważa. Jak widać Ty masz wstręt do ludzi...i próbujesz im dopiec na forum...współczuję postawy :/

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 07:41

".......współczuję postawy :/....." a ja współczuję ci używania zwrotów, sformułowań, których nie rozumiesz.

Ty mi współczujesz? a co tu ma do rzeczy współczucie?

ja ludzi lubię, baaaa wręcz kocham, a ze trafi się raz na jakiś czas ktoś taki jak "M-ka" niezadowolony, trudno..........ty nie pytasz o opinie, czy praktykę stosowaną.

To twoje pytanie: "Czy w pozycji dotyczącej urlopu wypoczynkowego muszę umieścić adnotację, że za 20 dni wypłacono ekwiwalent? Czy wystarczy po prostu, że wykorzystał 20 dni urlopu?"

Bierz odpowiedzialność za posty, które zamieszczasz, a nie odkręcasz kota ogonem, tylko dlatego, żeby "się wybielać".

trochę pokory by nie zaszkodziło.

Jak ktoś chce czytać ze zrozumieniem, to odpowiedź znajdzie, ale czytać trzeba. :)

#13 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:34

Szkoda czasu na dyskusję z Tobą Zosia/Agnieszka. W pracy zajmuje się "pracą", anie dogryzaniem innym - jak to ma miejsce w Twoim przypadku. Radzę Ci na spokojnie przeczytać historię całej tej rozmowy. Myślę, że co do zasady forum powstało po to żeby służyć radą...a nie obrażać innych użytkowników. Jeśli nie ma ochoty komentować posta czy udzielać porad z zakresu prawa pracy to po prostu go nie komentuj. Myślisz, że jesteś ważna, bo masz aż 13431 postów - Tobie życzę pokory, o której mi piszesz powyżej!

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:56

"...Myślisz, że jesteś ważna, bo masz aż 13431 postów - Tobie życzę pokory, o której mi piszesz powyżej!....." dzieciaku zastanów się co piszesz, zazdrość, czy co?

Piaskownicę to przypomina :P :P :P że też dorosła osoba może pisać infantylnie o "ważności" - porażka słowna w twoim wykonaniu :lol: :lol: :lol:

Skup się na pracy, a nie na  pyskowaniu, to ty potrzebowałaś pomocy, a nie ja, ale chyba nie masz co na to liczyć, inni też nie lubią pyskaczy, a ja miałam odwagę ci to napisać.

#15 M-ka

M-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:20

Oj Zosia/Agnieszka skoro ja jestem infantylnym dzieciakiem to Ty rozhisteryzowaną staruszką :D Dobrze, żeby forum było wykorzystywane merytorycznie...
Niestety zostałam sprowadzona do określonego poziomu i pokonana doświadczeniem :D Ucinam rozmowę, bo to bez sensu. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze napiszesz coś z swoim niepowtarzalnym stylu...bo widzę, że ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. Pozdrawiam i mam nadzieję nie do zobaczenia na forum!

#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:24

Zmień nick, inaczej nie licz na pomoc ;) chociaż po IP cię poznam

Nie zostałaś sprowadzona do żadnego poziomu....ja ci tylko wskazałam twoje miejsce w szeregu ;)

#17 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 12:00

M-ka przynajmniej wiesz, skąd się wzięło te kilkanaście tysięcy postów zośki...

#18 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 12:20

Ale wam po oczach daje te moje kilkanaście tysięcy postów :P  :P  :P spędza wam to sen z powiek? :lol: 

A może zróbcie sondaż ile osób skorzystało z moich podpowiedzi?

Osób: nie pyskatych, nie zawistnych, szukających autentycznie pomocy, nie leniwych, umiejących i chcących czytać, nie roszczeniowych, myślących, nie czekających na gotowce, nie impertynenckich....co to chociaż odrobinę pokory potrafią wykazać, a nie pychę - jarzysz?

I mam w głębokim poważaniu swoją ilość postów, oby tylko chociaż jeden z tych wymienionych wyżej dał się nawrócić - rozumiesz?

Pewnie nie, to przekracza twoje możliwości, wrzucasz posty, aby zaistnieć ;)

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13981 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 12:21

M-ka przynajmniej wiesz, skąd się wzięło te kilkanaście tysięcy postów zośki...

Przecież ty nawet się nie zarejestrujesz, nie potrafisz?, anonimem wolisz być -tchórzu :ph34r:

#20 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:46

Zosia/Agnieszka, Ty uczysz innych pokory?! O ironio...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych