Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa o świadczenie usług

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196873 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 19:48

Zarówno pojęcie usług, jak i pojęcie umowy o świadczenie usług, nie zostało bezpośrednio zdefiniowane w kodeksie cywilnym. W konsekwencji, umowy tej nie można zliczyć od umów nazwanych. W praktyce często jednak zachodzi konieczność jej sporządzenia, gdyż zakłada ona wykonanie określonych prac przez jedną stronę umowy na rzecz drugiej. W niniejszym artykule autor postara się przybliżyć jej problematykę wskazując między innymi na elementy odróżniające ją od umowy o dzieło.

Powrót do artykułu: Umowa o świadczenie usług

#2 Guest_EUCHARIA DANIEL

Guest_EUCHARIA DANIEL
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2017 - 19:48

Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie kłopoty finansowe stały się przeszłością. Wypożyczamy fundusze na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw potrzebujących pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie wymaga sprawdzenia kredytu, gwarantowany w 100%. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnych i pomocnych beneficjentów, a my z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę. Więc napisz do nas dzisiaj: (euchariadanielloanfirm@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę.

#3 Guest_Piotr P.

Guest_Piotr P.
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 11:38

Witam Dość obszernie w artykule jest opisane z podaniem odpowiednich paragrafów różnice pomiędzy umowami o dzieło i o świadczenie usług, natomiast chciałbym się dowiedzieć jak jest w praktyce? Przedsiębiorca zatrudnia mnie kolejny 4 rok na tzw "umowie zleceniu", wiem że ponieważ są to czynności ściśle związane w danym miejscu, powtarzające się i mające charakter pracy stałej, iż mógłbym dopominać się o tzw "umowę o pracę" ale wtedy zarabiałbym mniej, gdyż firma nie pozwoliłaby mi wypracowywać określonej liczby godzin jakie teraz wyrabiam, gdyż musiałaby zapłacić nadgodziny , nocne itp.. a poza tym pewnie firma niechętnie by to widziała i mogłaby mnie wyrzucić szukając innego który się zgodzi na takie warunki. Natomiast zatrudniająca firma płaci mi za każdą przepracowaną godzinę (bez względu na to ile bym ich nie przepracował) zgodnie z umówiona stawką, więcej niż wyznaczone minimum przewidziane prawem i od każdej wypracowanej złotówki, procentowo odprowadza składki ZUS, a dodatkowo opłaca 1) Koszty uzyskania przychodu 2)Składka ZUS a) w tym ubezpieczenie emerytalne B) ubezpieczenie rentowe 3) Składkę zdrowotną (odliczoną) 4) Składkę zdrowotną(od netto) 5) Zaliczkę podatku do urzędu skarbowego i zależnie od wypracowanych godzin otrzymuję na rękę netto od 2500-3500 zł dodatkowo firma odprowadza powyżej wyszczególnione opłaty. Czyli około dwukrotnie przekraczam ustawowe minimum o zarobkach i od każdej wypłaconej mi złotówki są odprowadzane procentowo świadczenia, przekraczając założenia o płacy minimalnej i odprowadzanych na nią świadczeniach. Natomiast chciałbym wiedzieć czy: Podpisując i realizując tzw UMOWĘ O ŚWIADCZENIE USŁUG muszę prowadzić dodatkowo działalność gospodarczą? Czy ZUS lub US nie zakwestionuje takiej umowy i nie obciąży mnie jakimiś dodatkowymi kosztami ? Czym dokładnie różni się tzw "UMOWA ZLECENIE" od "UMOWY O ŚWIADCZENIE USŁUG" , bo z tego co zrozumiałem to niczym i obydwie umowy odnoszą się do tego samego artykułu kodeksu cywilnego? A może się różnią?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych