Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy powstaje obowiązek poniesienia opłaty targowej

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196750 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:36

W kompetencji rady gminy leży możliwość ustalania lokalnej opłaty targowej, która regulowana jest ustawą o podatkach i opłatach lokalnych. Kiedy powstaje obowiązek wniesienia opłaty targowej? Czy opłata jest należna, jeśli sprzedaż nie doszła do skutku?

Powrót do artykułu: Kiedy powstaje obowiązek poniesienia opłaty targowej

#2 Guest_Janeczka

Guest_Janeczka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:36

Uważam opłatę targową za konieczną do ukrócania oszustw. Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach, ale u mnie na bazarze wystawia się sporo osób, które nie odprowadzają żadnych innych podatków i opłat, więc chociaż te 2 złote wpływa od ich dochodów!

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13894 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:55

Uważam opłatę targową za konieczną do ukrócania oszustw. Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach, ale u mnie na bazarze wystawia się sporo osób, które nie odprowadzają żadnych innych podatków i opłat, więc chociaż te 2 złote wpływa od ich dochodów!

"to powiedziałam, ja-zawistna osoba" :P :P :P

A czemu tych przy drodze z jagodami i grzybami nie opodatkować? też powinni opaty targowe wnosić.......nie przesadzaj, jeśli gmina zwalnia to nic nikomu do tego

#4 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:46

Najważniejsze, to powierzyć wszelkie rozliczanie i odliczanie spejalistom.Od jakiegoś czasu współpracuję z p. Elą z Seka s.a. Polecam. Naprawdę warto

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13894 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 wrzesień 2017 - 17:35

Najważniejsze, to powierzyć wszelkie rozliczanie i odliczanie spejalistom.Od jakiegoś czasu współpracuję z p. Elą z Seka s.a. Polecam. Naprawdę warto

Ty się lecz kobieto, jeśli nie rozumiesz tak prostego zagadnienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych