Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515593 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:02

Zasiłek opiekuńczy przysługuje na mocy ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Zasiłek ten przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi, który sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem zarówno chorym jak i zdrowym, w ściśle określonych przypadkach. Zasiłek opiekuńczy przysługuje również w sytuacji konieczności sprawowania osobistej opieki nad „innym członkiem rodziny”.

Powrót do artykułu: Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

#2 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:02

Witam opiekuje sie mama 72 lata ma swoja emeryture oraz siostra po porzeniu mozgowym ma ustalona decyzje orzeczenie niepelnosprawnosci nie zdolna do pracy na stale codziennie opiekuje sie siostra i mama pomagam im jestem osoba pracujaca na 3/4 etatu zarabiam okolo 1150zl czy za opieke mamy i siostry moge starac sie o zasilek z zus

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11177 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 wrzesień 2017 - 15:34

W artykule powyżej nie znalazłaś odpowiedzi ?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:31

Witam opiekuje sie mama 72 lata ma swoja emeryture oraz siostra po porzeniu mozgowym ma ustalona decyzje orzeczenie niepelnosprawnosci nie zdolna do pracy na stale codziennie opiekuje sie siostra i mama pomagam im jestem osoba pracujaca na 3/4 etatu zarabiam okolo 1150zl czy za opieke mamy i siostry moge starac sie o zasilek z zus

ZUS nie przewiduje niestety żadnych zasiłków na taką okoliczność.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych