Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podział kosztów w zespole szkół

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stokrotka87

Stokrotka87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 11:55

Witam,

proszę o pomoc w podziale kosztów. W moim zespole szkół funkcjonują: liceum, zawodówka, branżowa i technikum. Z podziałem kosztów na te rozdziały nie mam problemu, sporządzamy podział procentowy na liczbę uczniów w danych oddziałach. Problem pojawił się przy podziale kosztów pomiędzy stołówkę szkolną i internat. Kierując się liczbą uczniów korzystających ze stołówki i internatu procent jest za mały i wydaje mi się nie być dobrym przelicznikiem. Podliczników nie posiadamy, powierzchni zajmowanej przez te lokale też nie.

Liczę na pomoc...

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13498 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 wrzesień 2017 - 11:58

Założyć podliczniki, to nie jest problem, a z powierzchnią chyba najmniejszy, wystarczy zajrzeć do planów powierzchni, albo zrobić pomiary

#3 Stokrotka87

Stokrotka87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:12

Takie rozwiązania już proponowałam. Niestety stwierdzono, że założenie podliczników jest zbyt kosztowne a co do powierzchni, to też jest nieciekawie, nie ma takich danych. Budynki są stare, były przebudowywane, nie wiem nawet gdzie są plany. Pomiary- też kosztowne i nie mam na co liczyć  <_< jestem w kropce

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13498 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:57

Takie rozwiązania już proponowałam. Niestety stwierdzono, że założenie podliczników jest zbyt kosztowne a co do powierzchni, to też jest nieciekawie, nie ma takich danych. Budynki są stare, były przebudowywane, nie wiem nawet gdzie są plany. Pomiary- też kosztowne i nie mam na co liczyć  <_< jestem w kropce

tworzysz problem, zamiast starać się go rozwiązać i to wszystko.

W żadnej "kropce", musisz to zrobić i koniec.

Nikt cudów tu nie wymyśli, a słowo "kosztowne" jest chyba nadużyciem, wystarczy zarządzeniem powołać komisję, która przejdzie i zrobi pomiary (metrówka, kartka, długopis) spisze Protokół i masz pomiary.

Założenie podliczników to koszt 50-250 i to jest w/g ciebie kosztowne???

Mniej lenistwa, więcej czynu ;)

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:05

Do Zosi.

Jesteśmy ośrodkiem socjoterapii. czy dobrze przyjmę podział kosztów rozdziału 80102,80111,85421 jeżeli; mamy 2 oddziały szkoły podstawowej(80102) i 2 oddziały gimnazjum ( 80111), ucznniowie tych oddziałów sa w internacie (85421) wiec musi być 50% w 85420, 25% 80102 i 25% 80111? czy mogę tak dzielić koszty za energię, gaz, ogrzewania, ścieki ?

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13498 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:11

Niestety, ale ja ci tego rozstrzygnę, ale......w mojej ocenie nie liczba oddziałów powinna grać główną rolę a liczba uczniów, czy użytkowanej powierzchni...poza tym chyba coś z rozdziałam nie 5tak, raz piszesz 85421 a raz 85420

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych