Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odprawa emerytalna do witch

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iwona567

iwona567

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:41

Dzień Dobry

Czy mogę rozwiązać umowę o pracę z dotychczasowym Pracodawcą z dniem 30 września 2017 przechodząc na emeryturę z dniem 1 października 2017 w trybie za porozumieniem stron? Czy przysługuje mi odprawa emerytalna i w którym punkcie świadectwa pracy powinnam mieć zapis o wypłaconej odprawie i co powinnam mieć wpisane ...że została mi wypłacona...czy kwota odprawy powinna być również wpisana?

Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10825 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:38

Możesz rozwiązać umowę 30.09 ale zanim dostaniesz emeryturę to trochę potrwa.

Nie lepiej zakończyć pracę dopiero gdy dostaniesz decyzję z ZUS ?

Skoro umowę rozwiążesz z powodu przejścia na emeryturę to pracodawca musi ci wypłacić odprawę emerytalną. 

#3 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 20:41

Nie warto rozwiązywać umowy we wrześniu, ba nie warto było składać wniosku o emeryturę we wrześniu, bo można się było załapać na lepszy przelicznik z tabeli dalszego średniego trwania życia składając wniosek o emeryturę w październiku - mogą to być groszowe różnice, ale zawsze coś.

Umowę można rozwiązać w październiku, bo po dostarczeniu świadectwa pracy do ZUS do końca października i tak świadczenie przysługuje za cały ten miesiąc.

W świadectwie pracy wpisuje się informację o wypłaconej odprawie emerytalnej - w punkcie o uprawnieniach i świadczeniach wykorzystanych przez pracownika, ale bez podawania jej wysokości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych