Skocz do zawartości

Działalność a umowa o pracę

umowa o pracę podatek dochodowy

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:14

Dzień dobry,

Niedawno założyłem jednoosobową działalność gospodarczą. Przez co najmniej najbliższe 12 miesięcy nie będę wykazywał dochodu. Jestem też zatrudniony na umowę o pracę. Z tego tytułu przekraczam pierwszy próg podatkowy. Czy jeżeli z tytułu prowadzenia działalności będę wykazywał straty to czy ten fakt wpłynie na obniżenie podatku z tytułu umowy o pracę?

Moje drugie pytanie to: czy jeżeli nie będę wykazywał dochodu to mam obowiązek wpłacać zaliczkę na podatek dochodowy 20-tego każdego miesiąca? Chodzi mi o jakąś deklaracje zerową czy coś podobnego czy po prostu nie muszę się tym przejmować i nie podejmować żadnej akcji?

Z góry dziękuje za pomoc

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11183 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 wrzesień 2017 - 19:45

Strata z dg nie ma żadnego związku z podatkiem z etatu, nie obniży twoich zaliczek na pdof.

Zaliczkę na pdof z dg wpłaca się gdy się osiągnie odpowiednią kwotę dochodu do opodatkowania, od której wyjdzie dodatnia kwota zaliczki. Skoro nie masz dochodu to i nie wystąpi zaliczka na podatek.

Żadnych deklaracji zerowych /ani niezerowych/ w trakcie roku nie składa się do US

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa o pracę, podatek dochodowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy