Skocz do zawartości

ekwiwalent za niewykorzystany urlop

ekwiwalent urlop

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:06

Pracownik w umowie miał zapis cyt,: wynagrodzenie miesięczne w wysokości 2000 zł brutto składające się z miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego 1800, ryczałtu za pracę w godzinach nadliczbowych 100 zł, zaliczki na poczet dyżurów 60 zł, ryczałt za pracę w godzinach nocnych 40 zł.

Rozwiązano umowę w trybie dyscyplinarnym 2.09, od 1 do 6.09 przebywał na zwolnieniu lekarskim, liczba godzin urlopu niewykorzystanego 72. Czy jako podsawę naliczenia ekwiwalentu należy przyjąć kwotę 2000 czy 1800? + wypracowane wynagrodzenie średnie z tytułu godzin nadlicznowych z ostatnich 3 mcy pracy? dziękuję za pomoc

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:21

Masz liczyć zgodnie z rozporządzeniem a nie co podpowie Forum.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:32

Zosiu ale dostałam zaćmienia prośba o podpwiedź, dziękuje

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 17:35

Zosiu ale dostałam zaćmienia prośba o podpwiedź, dziękuje

Ty masz przeczytać rozporządzenie a nie wstawić Gądki o zaćmieniu i czekać aż Forum za ciebie policzy.

#5 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 06:45

Pracownik w umowie miał zapis cyt,: wynagrodzenie miesięczne w wysokości 2000 zł brutto składające się z miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego 1800, ryczałtu za pracę w godzinach nadliczbowych 100 zł, zaliczki na poczet dyżurów 60 zł, ryczałt za pracę w godzinach nocnych 40 zł.

Rozwiązano umowę w trybie dyscyplinarnym 2.09, od 1 do 6.09 przebywał na zwolnieniu lekarskim, liczba godzin urlopu niewykorzystanego 72. Czy jako podsawę naliczenia ekwiwalentu należy przyjąć kwotę 2000 czy 1800? + wypracowane wynagrodzenie średnie z tytułu godzin nadlicznowych z ostatnich 3 mcy pracy? dziękuję za pomoc

A to pracownik na pełny etat był?

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 06:53

A takie pytanie dodatkowe......"Rozwiązano umowę w trybie dyscyplinarnym 2.09, od 1 do 6.09 przebywał na zwolnieniu lekarskim,...."

Czy, aby na pewno był wystarczający powód?

Pracownik był na zwolnieniu lekarskim.....

Kiedy pracodawca powziął informację o przyczynie dyscyplinarnego zwolnienia?

#7 Guest_kcicha

Guest_kcicha
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:04

Masz liczyć zgodnie z rozporządzeniem a nie co podpowie Forum.

Zosiu/Agnieszko bardzo proszę o pomoc:

pracownik od 02.01.2017 do 04.01.2017 zaległy urlop wypoczynkowy(po macierzyńskim) od 05.01.2017 urlop wychowawczy do końca roku(wraca do pracy w 2018 r). Czy pracownikowi należy się urlop wypoczynkowy za 2017 r ?

#8 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:17

Zosiu a w jakim celu jest forum? w moim przekonaniu aby dzielić się wiedzą a nie mieć podejście takie jak reprezentujesz tj. pełne jadu. Rozporządzenie czytałam nie raz i gdybym znała odpowiedz nie prosiłabym o rady, nie widzę tam zapisu odpowiadającego na moje pytanie

Tak Dorka na pełen etat praca

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:20

Zosiu oczywiście że pracodawca mógł dokonać rozwiązania dyscypinarnie na zwolnieniu, przeczytaj proszę KP, jest tam mowa o wyłączeniu wypowiedzenia w okresie zwolnienie nie zaś o rozwiązaniu.

Ponadto do przewinienia doszło przed okresem zwolnienia i miesciło się to w ustawowym miesiącu

Także doczytaj proszę KP

Czy miło Ci jest teraz?

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:31

Zwolnienie dyscyplinarne......Ja tego nie neguję, czytaj ze zrozumieniem!

Nie negowałam, ale zwracałam na to uwagę, rozumiesz? jeśli nie, trudno....

Trudno, żeby rozporządzenie podawało "przykład Kasi" są ogólne zasady wyliczania ekwiwalentu, nie trzeba być orłem, wystarczy gołębicą, aby wywieść sposób liczenia, ale nie każdy daje radę, może nie powinien nawet....

Forum jest od pomagania, ale nie od myślenia za innych.

Chciałaś - masz :P

#11 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:38

podstawa ekwiwalentu 2000 zł

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:30

Na wstępie dziękuje Witch za podjęcie tematu i podpiwiedź. W moim przekonaniu jednak podstawą winno być wynagrodzenie zasadnicze 1800 zł + średnia z ostatnich 3 mcy z nadgodzin i wówczas podstawa / współczynnik/normę dobową * liczba godzin urlopu niewykorzystanego, ale chętnie poznam zdanie innych 

bo przecież inne składniki są ryczałtem w poczet a jeśli weżmiemy 2000 zł jako podsawę to po pierwsze będą już skupione składniki zmienne jak np. za nadgodziny ryczaltem lecz bez faktycznych wynagrodzeń nadgodzin

złośliwej Zosi/Agnieszki nie dziękuję -)) i takich osób w moim przekonaniu winno nie być na lamach forum bo wyżęj...niż....ma

Widać z opisu jest zgorzchniałym pracownikiem państwowym więc wszystko to tłumaczy, niemniej życzę jej miłego dnia

#13 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:10

".......złośliwej Zosi/Agnieszki nie dziękuję -)) i takich osób w moim przekonaniu winno nie być na lamach forum bo wyżęj...niż....ma

Widać z opisu jest zgorzchniałym pracownikiem państwowym więc wszystko to tłumaczy, niemniej życzę jej miłego dnia......."

No cóż..... czy tobie się to podoba, czy nie, niezależnie jakie jest twoje przekonanie (to jest najmniej istotne) będę tutaj, a wiesz dlaczego?

Bo chcę pomagać ludziom, bo im pomagam i wielu o tym już się przekonało, ale.....właśnie małe ale....pomagam, dzielę się wiedzą i doświadczeniem tym, którzy są pracowici, wykazują pokorę, dążą do wiedzy i chcą się uczyć, rozwijać, nie czekają na gotowce i nie są leniwi.

Tacy jak ty, jeśli nie dać im gotowej odpowiedzi właśnie tak reagują: prawią impertynencje, są niemili, agresywni....

Ludzie na Forum to trzy kategorie, 2 wymieniłam wyżej, a trzecia to ci pomagający, ja zaliczam się do trzecich, to ty potrzebujesz pomocy, a nie ja, więc schowaj pychę do kieszeni, wykaż pokorę, ponieważ zazdrość posiadania wiedzy przez innych zniszczy twoją nadwyrężoną psychikę.

'Widać z opisu jest zgorzchniałym pracownikiem państwowym więc wszystko to tłumaczy,".... a niby co to tłumaczy? domorosły psychologu?

JA ZE SWOJEGO ŻYCIA I PRACY ZAWODOWEJ JEST WYJĄTKOWO BARDZO ZADOWOLONA a ty? Raczej nie i nie wróżę ci oszałamiającej kariery

#14 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:19

Tak Dorka na pełen etat praca

Zapytałam o etat, bo w tym przypadku ani ryczałt za nadgodziny, ani ryczałt za godziny nocne nie powinien być uwzględniany w minimalnym wynagrodzeniu i ten pracownik powinien mieć 2000 + ryczałt za nadgodziny+ ryczałt za nocne.

#15 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 12:23

Zosiu/Agnieszko bardzo proszę o pomoc:

pracownik od 02.01.2017 do 04.01.2017 zaległy urlop wypoczynkowy(po macierzyńskim) od 05.01.2017 urlop wychowawczy do końca roku(wraca do pracy w 2018 r). Czy pracownikowi należy się urlop wypoczynkowy za 2017 r ?

'Praca' w dniu 01.01.(w sensie nieprzebywanie na urlopie wychowawczym) daje prawo do pełnego urlopu za 2017, przy powrocie w 2018 - jeżeli wróci w trakcie roku to za ten rok proporcjonalnie.

#16 Guest_Niuśka

Guest_Niuśka
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 08:58

Witam. Bardzo proszę Państwa o pomoc. Pracodawca obliczył mi ponownie źle obliczony urlop wypoczynkowy za 2016 rok (mam prawo  do 26 dniu urlopu). Na dzień dzisiejszy niewykorzystany urlop za 2016 rok wynosi 6 dni. Za rok 2017 (umowa do 20 października 2017) wykorzystałam 16 dni urlopu. Ile mi zostało dni urlopu za 2017 rok do 20.10.2017 ? Jaki powinnam otrzymać ekwiwalent za urlop ? Wynagrodzenie miesięczne netto 2016 rok - 1500 zł, 2017 rok - 2200zł. Kiedy pracodawca powinien mi wypłacić ekwiwalent za urlop oraz wynagrodzenie za październik ? Wynagrodzenie wpływało zawsze 10 dnia każdego miesiąca.

#17 Ofka

Ofka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 13 październik 2017 - 10:05

2016 - 6 dni 

2017 (do końca umowy) - 22 dni 

razem 28 dni - wykorzystane 16 dni czyli powinnaś dostać ekwiwalent za 12 dni. 

Ekwiwalent powinien być wypłacony najpóźniej w dniu zakończenia pracy czyli 20.10. Wynagrodzenie za październik albo z ekwiwalentem albo do 10 listopada. 

#18 Guest_Niuśka

Guest_Niuśka
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 10:16

Ofka nie rozumiem ostatniego zdania.

A jak mam wyliczyć jaką kwotę powinni mi wypłacić za ekwiwalent ?

Wiem jak wyliczyć brutto, ale nie wiem ile to wyjdzie netto. Jakie składniki trzeba odjąć? Chciałabym dokładnie wiedzieć, ponieważ pracodawca zbyt często "mija się z prawdą".

#19 Guest_Niuska

Guest_Niuska
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 11:20

Ok, Ofka, już wszystko rozumiem. Tylko kwestia tego ekwiwalentu w netto. Brutto umiem policzyć. Ale nie wiem jakie składniki trzeba odjąć żeby obliczy netto

#20 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10995 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 październik 2017 - 18:22

wszystkie składki trzeba odjąć, tj. społeczne i zdrowotne oraz zaliczkę na pdof 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekwiwalent urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy