Skocz do zawartości


ZAŁĄCZNIK RCA


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:53

Witam,

proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z podobną sytuacją.

Pracownik odebrał wypłatę 30.08. Następnego dnia tj.31.08 tuż przed końcem pracy poinformował, że mamy Mu wystawić świadectwo pracy ponieważ nabył On uprawnienia emerytalne i wybiera się na emeryturę. Deklaracja ZUSowska za okres sierpnia została rano 31.08 wysłana do Zusu z uwagi na urlop pracownika zajmującego sie rozliczeniami ZUS. Pracownikowi 01.09 zostało naliczone i wypłacone: ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz odprawa emerytalna. Ponieważ faktycznie pracownik świadczył pracę do 31.08 włacznie, ZWUA z kodem pracowniczym została wysłana do ZUS 01.09. W poniedziałek tj.04.09 pracownik znów pojawił się w pracy i oświadczył, że dogadał się z szefem i nadal będzie świadczył pracę na umowę o pracę jako emeryt pracujący. Został On ponownie zarejestrowany w ZUS z kodem przypisanym jako emeryt-pracownik. 

TERAZ SEDNO-jak mam wykazać go w deklaracji ZUS za 09, skoro jednocześnie będzie miał wyrównanie wynagrodzenia za sierpień (tu wpiszę kod 3000) i wypłatę za wrzesień na nowej umowie. Czy będzie on wykazany dwa razy? Czy może mam jakąs korektę do Zusu zrobić? #2 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3481 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 wrzesień 2017 - 06:52

Wszystko wykazujesz w jednym RCA z kodem emeryta(wypłaciłeś wszystko we wrześniu) z kodem  300xxx wykazuje sie wynagrodzenie,które wypłacone jest w następnym miesiącu po rozwiązaniu umowy,a w tym przypadku umowa nadal trwa.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych