Skocz do zawartości

alimenty na dziecko

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 06:39

Witam,
Mój Syn ma zasądzone alimenty od mojego partnera. Czy mogę wystąpić do sądu o zniesienie tych alimentów ponieważ partner się zmienił i chcę z nim być ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:05

Witam,
Mój Syn ma zasądzone alimenty od mojego partnera. Czy mogę wystąpić do sądu o zniesienie tych alimentów ponieważ partner się zmienił i chcę z nim być ?

Możesz.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:15

Tzn muszę napisać pismo czy po prostu nie przyjmować alimentów? A jak to się ma do 500+? Też muszę jakieś pismo zapewne złożyć gdyż będziemy dochodem przekraczać próg.

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14531 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:57

Witam,

Bycie z partnerem nie przeszkadza przecież, aby miał dalej zasądzone alimenty, znam małżeństwa (zgodne małżeństwa) gdzie sąd zasądził od jednego z rodziców alimenty na ich dziecko, pomimo tego są razem, razem wychowują.

Takie alimenty zabezpieczają jakiś tam dochód dla dziecka na "wszelki wypadek", nigdy nie wiadomo czy partner znowu się nie zmieni i zamiast łożyć na wspólne utrzymanie np. nie pójdzie w hazard, alkohol....itp

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych