Skocz do zawartości

Zdjęcie

DG na zasadach ogólnych - problem

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 JackDaniels

JackDaniels

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:40

Witam wszystkich forumowiczów,

Prowadzę obecnie działalność jednoosobową handel/usługi , moja wspaniała księgowa doradziła mi aby liniowego przeszedł na zasady ogólne bo faktycznie poprzednim rok to były praktycznie same inwestycje i nie było dużo podatków, nie"stety" rok 2017 obfituje w niezły dochód i okazuje się ze z końcem lipca przekroczyłem 85.000 dochodu i wskakuje na podatek 32% . O ile tę kwestię bym przeżył bo finalnie rozliczałbym się z żoną i zapłaciłbym te 32% od nadwyżki ~ 170.000 zł dochodu to niestety wszedł jeszcze jeden czynnik jakim jest różnica remanentowa - i niestety tutaj już nie jest tak kolorowo bo wynosi ona na chwilę obecną ok 100.000zł więc jak łatwo policzyć 32% tej kwoty musiałbym oddać co najprawdopodobniej skutkowałoby straceniem płynności finansowej. Byłem u doradcy podatkowego i jestem po rozmowie z księgową - propozycja jest taka żebym założyć spółkę , osobiście nie jestem przekonany do spółek i możliwe że wolałbym dostać na DG drugim ważnym czynnikiem jest fakt że chcemy się ubiegać z żoną o kredyt hipoteczny więc jakakolwiek zmiana formy prowadzenia działalności wiązałaby się z utratą zdolności kredytowej ;-( , przynajmniej na jakiś czas. 

Ma ktoś pomysł jak z tego najmniej inwazyjnie wybrnąć ? 

Pozdrawiam

Marek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych