Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cisza nocna w polskim prawie

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671330 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:18

Huczne imprezy, głośne rozmowy i przekrzykiwania sąsiadów, donośne odgłosy urządzeń podczas dokonywania prac remontowych w środku nocy to tylko niektóre z przykładów ograniczających prawo mieszkańców do ciszy i odpoczynku. By uchronić się przed zmorą hałaśliwych zachowań warto przyjrzeć się regulacjom prawnym - jakie są granice między czynnościami dozwolonymi a zakazanymi i czy z tytułu ich naruszenia, jest możliwość składania roszczeń odszkodowawczych.

Powrót do artykułu: Cisza nocna w polskim prawie

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:18

Bardzo ciekawy artykuł. Nie wiedziałem, że kwestie godzin ciszy nocnej nie są uregulowane w żadnym akcie prawnym. Z moich doświadczeń wynika, że policja i straż miejska działają jednak w tym zakresie dość sprawnie.

#3 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 15:59

Dokąd wyraźnie nie będzie przepisów określających co wolno, a czego nie, to będzie działać wolnoć Tomku w swoim domku. Kultura młodych Polaków sięgnęła dna. Mają tylko prawa i żadnych obowiązków. Kiedyś skarżono się na starszych mieszkańców, a dzisiaj młodzi sprawiają, że ucieka się z bloku.

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 02:10

Jest też wiele upierdliwych mieszkancow...
Mój sąsiad miał mieszkanie nad sobą 1.5roku puste. A teraz w nim mieszkam i jest to niestety nad nim, oczywiście robi mi problemy o to że przejdę po 22 do toalety.. dzisiaj usłyszałam że robię powtórkę z poniedziałku a nawet nie było mnie w domu...bo byłam na nocce.. pozdrawiam takich upierdliwców.. użyjcie gdzieś sobię... Bo ja zamierzam używac mieszkania..

#5 Guest_Amanda

Guest_Amanda
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 11:14

Drodzy forumowicze, czyżby czytanie ze zrozumieniem sprawiało Wam jakiś problem? Przecież tu jest jasno napisane ... kto krzykiem ... o każdej porze dnia i nocy ... czy to jest da Was nadal niezrozumiałe?

#6 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 11:35

A weź na luz, albo idź się pomodlić o rozum zamiast frustrację wylewać

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 14:16

A weź na luz, albo idź się pomodlić o rozum zamiast frustrację wylewać

Widać jesteś dobrym przykładem  aspołecznego sąsiada który oprócz własnego czubka nosa nic nie widzi . 

#8 Ted67

Ted67

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 14:49

zawsze i tak znajdzie się  taki który nie będzie się stosował do  zaleceń .

#9 Guest_joan

Guest_joan
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:55

Jest też wiele upierdliwych mieszkancow...
Mój sąsiad miał mieszkanie nad sobą 1.5roku puste. A teraz w nim mieszkam i jest to niestety nad nim, oczywiście robi mi problemy o to że przejdę po 22 do toalety.. dzisiaj usłyszałam że robię powtórkę z poniedziałku a nawet nie było mnie w domu...bo byłam na nocce.. pozdrawiam takich upierdliwców.. użyjcie gdzieś sobię... Bo ja zamierzam używac mieszkania..

Droga Kasiu, serdecznie życzę nad tobą głośnego sąsiada, który podobnie jak ty, widzi tylko czubek własnego nosa.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:49

Czy prace budowlane trwające całą noc tzn stukot maszyn ,jakieś piski,których nie można zlikwidować zatyczkami w uszach są dozwolone?Którąś noc z kolei budujśą nocą obwodnicę obok Białej Wody.Koszmar przyjedźcie i posłuchajcie.

#11 Guest_Neurogin

Guest_Neurogin
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 13:59

@joan Używać mieszkania Pani może, lecz trzeba też brać pod uwagę odczucia innych (można zamknąć szafkę lub nią trzasnąć itd.). Najgorzej jest mieszkać pod kimś gruboskórnym...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych