Skocz do zawartości

klasyfikacja budżetowa

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:23

Zgodnie z Rozporządzeniem Rozwoju i Finansów z dnia 21 lipca 2017 r. zmieniającej rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków...w jakim rozdziale ujmuje się wydatki dotyczące zadań realizowanych w Branżowej Szkole I Stopnia Specjalnej?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:53

W takim, w którym otrzymało się plan finansowy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:50

Do 31 grudnia 2017 roku w rozdziale 80130, a od 1 stycznia 2018 roku w rozdziale 80117 Branżowe szkoły I i II stopnia.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:54

Przepraszam, nie doczytałam "specjalnej". Te wydatki trzeba będzie ujmować od 1 stycznia 2018 r. w rozdziale 80152.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 09:07

Tablica interaktywna jako pomoc dydaktyczna (montsz instalacja okablowanie i komputer) całość 8000 tys czy to będzie paragraf 6060

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 09:19

Tak

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 12:49

napewno ?

pomoc dydaktyczna 4240

ewidencja na 013 bez względu na wartość.

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:17

Pytasz?

Poddajesz w wątpliwość moją wypowiedź?

Czy może autorytatywnie się wypowiadasz?

#9 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:28

Zosiu co tak ostro,?

pytam,bo moja pamięć mi tak podpowiedziała ale młoda to ja już nie jestem :)

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:31

Wcale nie ostro, tylko nie wiem jak mam traktować twój wpis, dlatego zadałam te pytania :)

Nie jestes młoda, hmmmm, ja tez nie ;)

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:36

"Zakup tablicy interaktywnej o wartości przekraczającej kwotę 3500 zł oraz wszystkie nakłady poniesione przez jednostkę budżetową na jej dostawę i montaż wraz z materiałami niezbędnymi do tego montażu – do czasu przekazania tablicy do używania jako kompletnego i zdatnego do użytku środka trwałego – powinny zostać objęte ewidencją na koncie 080 „Środki trwałe w budowie (inwestycje)”, a wydatki (jeśli jednostka przyjęła zasadę równomiernego okresowego umarzania pomocy dydaktycznych) zaklasyfikowane w § 6060 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”."

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:41

Prawidłowe jest zarówno:

• jednorazowe umorzenie zakupionych tablic interaktywnych, jako środków dydaktycznych, bez względu na ich wartość początkową przekraczającą 3.500 zł. i ujęcie ich przychodu na koncie 013 „Pozostałe środki trwałe” oraz

• umarzanie zakupionych tablic na ogólnych zasadach dotyczących środków trwałych o wartości powyżej 3500 zł. w dłuższym okresie przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych ustalonych przez kierownika jednostki oraz ujęcie ich przychodu na koncie 011 „Środki trwałe”.

Jednostki oświatowe środki dydaktyczne przeważnie ewidencjonują na koncie 013 - Pozostałe środki trwałe, zapisem Wn 013/Ma 201. Pozostałe środki trwałe finansuje się ze środków na wydatki bieżące, z wyjątkiem pierwszego wyposażenia nowego obiektu. Pozostałe środki trwałe umarza się jednorazowo w miesiącu przyjęcia do używania (Wn 400/Ma 072).

§ Podstawa prawna
  • rozporządzenie ministra finansów z 5 lipca 2010 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (tekst jedn.: Dz.U. z 2013 r. poz. 289 ze zm.).
Autor: Barbara Jarosz, główna księgowa jsfp

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:43

w polityce rachunkowości mam zapisane ze pomoce dydaktyczne i meble powyżej 3,5 umarza sie też jednorazowo w miesiacu ,kupilismy tablice za 8000tys zrobilem zmiany na paragraf 6060? Czy tez tak moze byc? Czy jak mam zapisane w polityce to musi byc przez paragraf 4240.czyjak mam zapis taki w polityce to juz nie ma wyboru musi isc z 4240.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych