Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona danych osobowych w przedszkolach po 25 maja 2018 r.

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32601 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:33

Przedszkole gminne także musi mieć IDO. W dniu 25 maja 2018 r. wejdzie w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE [dalej: RODO], które wprowadza zasadnicze zmiany w konstrukcji ochrony danych osobowych.

Powrót do artykułu: Ochrona danych osobowych w przedszkolach po 25 maja 2018 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:33

Przedszkole gminne nie jest zwolnione z IDO. A co z klubami malucha oraz żłobkami, które są w rękach prywatnych?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2017 - 08:09

Nie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w przedszkolu oraz szkole wiąże się chociażby z tym, że dziecko nie otrzyma świadectwa, czy też jego praca plastyczna nie będzie mogła wisieć w miejscu ogólnodostępnym w placówce. W przypadku przedszkoli oraz szkół należało by się zastanowić nad zmianą przepisów

#4 Guest_Obywatel_RODO

Guest_Obywatel_RODO
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 16:11

RODO jest rozporządzeniem wyższego rzędu niz prawo krajowe i nie może być implementowane tylko stosowane w prost. Upoważnienie dla działań dostosowawczych w przepisach krajowych zostało przyznane organom nadzorczym danego kraju ale w zakresie dointerpretowania , a nie zmieniania obowiązków wynikających RODO. Zatem zamiast zastanawiać się nad zmianą regulacji lepiej zająć się jej poprawnym wdrożeniem ...

#5 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 08:41

Pracuję na pół etatu jako kadrowa w jednym z przedszkoli. W związku z wejściem w maju rozporządzenia o ochronie danych osobowych, dyrektor chce poszerzyć mój zakres obowiązków o funkcję ABI/IOD - bez zwiększania etatu oczywiście. Czy ja powinnam wyrazić na to zgodę? Tzn. wiem, że teoretycznie nie muszę, mogę się zwolnić... Słyszałam kiedyś, że funkcja ta musi być pełniona poza wykonywanym etatem, być zatrudniona jako i tylko ABI na jakąś część etatu, ale nie wiem czy to prawda. Nie wyobrażam sobie, aby w ramach połowy etatu kadrowej wypełniać jeszcze rzetelnie rolę ABI.

#6 Guest_Ida

Guest_Ida
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 06:53

Czy w związku z wejściem nowej ustawy RODO, przedszkola, szkoły muszę wygasić prowadzenie strony na facebook oraz publikowania tam zdjęć dzieci? Oczywiście placówka posiada zgodę rodzica na upublicznianie wizerunku dziecka.

#7 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 22:42

W przedszkolu prywatnym prowadzona jest codzienna ewidencja wyżywienia dziecka tzn . Zapisują czy dane dziecko zjadło konkretny posiłek w połowie ,całe czy w ogóle. Karta jest z imionami i nazwiskami dzieci przed każdą salą do wglądu dla każdego .Czy jest to naruszenie zasad RODO? Co powinnam zrobić?

#8 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:26

W przedszkolu prywatnym prowadzona jest codzienna ewidencja wyżywienia dziecka tzn . Zapisują czy dane dziecko zjadło konkretny posiłek w połowie ,całe czy w ogóle. Karta jest z imionami i nazwiskami dzieci przed każdą salą do wglądu dla każdego .Czy jest to naruszenie zasad RODO? Co powinnam zrobić?

Pierwsza sprawa, że taka lista z nazwiskami nie powinna tam wisieć. Druga, że stanowi to naruszenie. Listę może prowadzić nauczyciel i udzielić takiej informacji rodzicowi. Natomiast nie powinna ona wisieć ogólnie dostępna dla wszystkich.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych