Skocz do zawartości

objecie spadku

dokumenty dziedziczenie majątku spadek

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 02:10

Witam,
wczoraj dostałam informacje, ze zostałam wyznaczona do objecia czesci spadku po zmarłym krewnym. Czy przy odczytywaniu testamentu, jestem zobowiązana do przedstawienia jakis dokumentów poswidczajacych moje prawo do spadkobrania?
Dziekuje z góry za odp. Pozdrawiam. 

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13993 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 wrzesień 2017 - 06:55

Kamila :lol: :lol: :lol:

pytaj notariusza, który zaprosi cię do odczytania testamentu

Książkę piszesz, czy jakiś poradnik? A może chcesz prawnika poudawać przed kimś? :P :P :P

#3 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:15

Rzeczywiście dziwna sprawa :P

#4 artemida85

artemida85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 21:22

Dokładnie najlepiej wypytać notariusz. Chyba, że sprawa spadkowa jest jakaś zawiła i dziedziczycie pożytki i obciążenia wówczas najlepiej skonsultować się z prawnikiem. U mnie w rodzinie była taka sprawa, bo wujek odziedziczył gospodarstwo po dziadku razem z długiem na 100 tys. złotych. Jeśli szukasz porady wybierz sprawdzonego adwokata. Znajomy polecił mi ostatnio Gałązkę podobno jest, to dobry adwokat z Lublina z szeroką specjalizacją.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13993 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 wrzesień 2017 - 07:52

Dokładnie najlepiej wypytać notariusz. Chyba, że sprawa spadkowa jest jakaś zawiła i dziedziczycie pożytki i obciążenia wówczas najlepiej skonsultować się z prawnikiem. U mnie w rodzinie była taka sprawa, bo wujek odziedziczył gospodarstwo po dziadku razem z długiem na 100 tys. złotych. Jeśli szukasz porady wybierz sprawdzonego adwokata. Znajomy polecił mi ostatnio Gałązkę podobno jest, to dobry adwokat z Lublina z szeroką specjalizacją.

Już ja go nigdy bym nie wybrała, chociażby dlatego, że byle jaką reklamę mu fundujesz.....tak to jest zatrudnić marketingowca od siedmiu boleści :P :P :P

#6 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:37

Jeśli nadal macie wątpliwości, sprawdźcie tu https://abcporady.pl...go-sie-zwrocic/, co zrobić, aby objąć spadek. Znajdziecie sporo cennych wskazówek i będziecie dzięki temu wiedzieć, jakie kroki podjąć.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dokumenty, dziedziczenie majątku, spadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych