Skocz do zawartości

Ile przysługuje mi urlopu?

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 13:40

Od początku kwietnia tego roku pracuje na umowie o pracę, wczesniej, przez ok. 2 lata, do końca marca pracowałem w innej firmie na umowie zlecenie. Przy zatrudnianiu się w aktualnym miejscu pracy, zostałem ujęty w rozpisce urlopowego, gdzie zostałem przydzielony do 15 dni urlopowych (1 tydz + 2 tyg). Teraz, pracodawca wylicza mi ile należy mi się urlopu, po przepracowanych 5 miesiącach. Dlaczego więc zostało mi przydzielone 15 dni urlopu przy podpisywaniu umowy? Ile należy mi się urlopu?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 08:04

to nie jest Twoja pierwsza praca zawodowa na umowe o pracę ?

urlop należny "z góry" ->  za IV - XII = 15 dni  tj 120 godzin

jesli pierwsza praca zawodowa, urlop nalezny "z dołu", jest po każdym m-cu pracy w wymiarze 1/12 x 20 tj 1,666.. dnia za każdy m-c pracy

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:37

Ile należy mi się urlopu jeśli od 1.04. jestem zatrudniona na 3/4 etatu a od 1.07. mam cały etat?

Jest to moja 2 praca i wymiar urlopu na cały etat to 20 dni z tego co wiem. Jak obliczyć urlop ile mi się należy za cały ten rok?

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 13:26

umowa zlecenia się nie liczy. jeżeli jest to twoja pierwsza umowa o pracę, prawo do urlopu nabywa się proporcjonalnie po każdych 30 dniach. urlop przy pierwszej umowie nie może być udzielony wcześniej niż nabyte do niego prawo. czyli po każdych 30 dniach zyskuje się kolejne 1,33 dnia za cały etat.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2017 - 10:10

Ile należy mi się urlopu jeśli od 1.04. jestem zatrudniona na 3/4 etatu a od 1.07. mam cały etat?
Jest to moja 2 praca i wymiar urlopu na cały etat to 20 dni z tego co wiem. Jak obliczyć urlop ile mi się należy za cały ten rok?

Za kwiecień do czerwca 4 dni urlopu
Za lipiec do grudnia 10 dni urlopu

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 wrzesień 2017 - 13:43

Na etacie i usługach reklamodawców jesteś? walisz te reklamy bez pojęcia :lol:

Dodaj odpowiedź