Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjaśnienie pojęcia

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 pracalicencjacka

pracalicencjacka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:26

Witam jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej nt. analizy finansowej pewnej firmy. Muszę podać jej średni stan zobowiązań i należności. I tu pojawia się problem bowiem czy dobrze rozumiem pojęcie średni stan należności i zobowiązań. Dajmy na to. Średni stan zobowiązań = {(Zobowiązania długoterminowe na początek danego roku+ zobowiązania krótkoterminowe na początek danego roku) + (Zobowiązania długoterminowe na koniec danego roku + zobowiązania krótkoterminowe na koniec danego roku)} \ 2.  Czy może powinieniem wyciągnąć średnia tylko ze zobowiązań krótkoterminowych ,a może tylko ze zobowiązań długoterminowych?

Tak samo mam np. obliczyć wskażnik cyklu należności w dniach i tutaj jest ten sam problem bo wzór  jaki mam podany to = (średni stan należności / sprzedaż netto) x 360

I jak mam rozumieć średni stan należności? Jako średni stan należności krótkoterminowych, długoterminowych czy może średni stan należności sumy krótkoterminowych i długoterminowych.

#2 moderny83

moderny83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:15

O, super :) Z całą pewnością przydadzą mi się te informacje :) Dzięki wielkie :)

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, ale kończy po czterdziestce.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych