Skocz do zawartości

zwrot nakładów w dom rodziny meza

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 22:07

Witam. Od 2008 roku mieszkam razem z mężem w posesji dom jednorodzinny należący w 1/4 do teściowej a pozostałe 3/4 do rodzeństwa teściowej w tym zmarł jeden wujek i jedna ósma która posiadał została podzielona na cztery części jego zona i dzieci a każdy każdy nich ma 1/32. Pozostałe 3 ciotki i wuj mają po 1/8 czyli to jest współwłasność ulamkowa. Namawiano meza do remontu tłumacząc że będziemy mieli bo przepisza na niego część domu. Do czerwca 2016 roku mieszkała babcia męża chora na Alzheimera potem zabrano ja do domu opieki. Gdy jeszcze była w domu to usiłowano zwalić opiekę nad nią na mnie i meza. A my mamy trójka dzieci niepełnosprawnych. Babcia jego miała emeryturę 2300 zl która rzadIly jej dzieci. Teściowa miała tylko miesiąc czy dwa i to niecała. A zadano jeszcze od nas byśmy babci kupowali, gotowali jedzenie i ja miałam dziećmi i nią się zajmować. Mówili że nie mam sumienia. Ja miałam z GOPsu niecałe top zl i tyle cocoś z zarobił najniższa krajowa. Zwalono na nas wszystkie opłaty energia, woda smieci bo mamy butlę gazową. Ciotki meza przyjeżdżają i uzytkuja wszystko media na części po babci męża na tych samych licznikach co oplacamy my. Dom to oplakany
Stan. Przecieka dach. Do 2016 roku oplacalismy podatek za dom razem z teściowa ale nie mamy umowy najmu ani dzierżawy to czy mamy obowiązek opłacania tego podatku? Nie mam zameldowania tylko maz i jedno dziecko a ja z pozostałą dwójką we Wrocławiu bo nie chciano nas tu zameldować. Części nie są wyodrębnione. Dom fizycznie podzielony na trZy części. Jedna po babci pokój kuchnia łazienka ganek. Druga teściowa ma pokoiku dwa małe łazienka kuchnia i ganek. My zajmujemy dwa pomieszczenia i wneka co należą do domu a pozostałe pomieszczenia to mąż z pomieszczeń gospodarczych zrobił dwa pokoje lazienke I k orytarzyk. Wcześniej było rozwalone pomieszczenie gospodarcze z dziurą w dachu i obok teściowa trzymała wcześniej kury i kaczki. Ciotki meza wymuszają na nas płacenia podatku i zajmowania się terenem na posesji z aniedbanym i pozostałymi po babci męża zwierzętami argumentując " ze tu mieszkamy" straszą eksmisja i oskarżeniem o samowole budowlana.Czepiają się brakiem mego meldunku. Namawialy mego meza przeciw mnie argumentując mu że ja nie pracuje a mu się wszystko należy a musiałam odejść zpracy bonpracowalam by zająć się dziećmi. Nas zdiagnozowano późno. Do tej pory moja osoba jest atakowana i twierdzą że odkąd tu z amieszkalam to problemy się zaczęły. Zglosilam do GOPsu sytuacje z babcią meza bo niestety przez kłamstwa ciotek bił mnie i wyzywal. Miał niebieska kartę bo teraz jest zawieszona. ONE nadal kłamią bo liczą ze da mi kopa i wyrzuci z dziećmi i będzie na ich usługi i zachcianki jak było do tej pory bo on chodZil kosil trawa i robił inne rzeczy. Robił wszystko ale przy dzieciach mi nie pomagał i robił problemy o zakupy naich potrzeby.ObrzucalObrzucanie obelgami. Z tego co widzę nadal jest pod ich wpływem. On był kiedyś całkowicie inny. Pieniądze na remont tego domu poszły ze wspólnych środków ponieważ jestesmy małżeństwem od 13 września 2008 a remontowanie pomieszczeń gospodarczych zaczął robić po 4 latach po ślubie kiedy mieliśmy dwójkę dzieci. Jak mam ten problem rozwiązać?

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:18

Nikt Ci tu nie poradzi jak masz się dogadać z mężem i jego rodziną. To nie to forum. Za mało danych do oceny prawnej sytuacji tym bardziej, że jak piszesz - mąż nie jest po Twojej stronie. Jeśli sama chcesz odzyskać nakłady na dom musisz mieć ku temu formalne podstawy (dokumenty, faktury).

#3 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 467 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 15:20

Ja to mogę tylko polecić, żeby w takiej sprawie udać się do specjalistów, którzy najlepiej ocenią Twoją sytuację i pomogą znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Pewnie zapytasz gdzie takich szukać? Ja od siebie mogę polecić sprawdzoną kancelarię adwokacką http://suwka.pl . Jak masz jakieś pytania, to po prostu kieruj je do nich. Na pewno rzucą fachowym okiem na Twoją sprawę i postarają się znaleźć optymalne rozwiązanie. Zajmują się także sprawami z zakresu  prawa spadkowego, prawa lokalowego, nacjonalizacji przemysłu czy też zasiedzenia nieruchomości.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych