Skocz do zawartości

praca na rodzicielskim

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Julka64

Guest_Julka64
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 14:10

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wprowadzić pracę na urlopie rodzicielskim, pracownica ma urlop do 18.01.2018 chce pracować na 1/2 etatu od 01.09.2017 gdzie mam to wpisać aby program mi dobrze liczył wynagrodzenie i obecności. proszę bardzo o odpowiedź pozdrawiam Julka64

#2 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 478 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:00

nie wydaje mi się, aby na rodzicielskim można było kogokolwiek zatrudniać.

#3 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:56

nie wydaje mi się, aby na rodzicielskim można było kogokolwiek zatrudniać.

Art.182 kp § 4. Pracownica uprawniona do dodatkowego urlopu macierzyńskiego może łączyć korzystanie z tego urlopu z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy; w takim przypadku dodatkowego urlopu macierzyńskiego udziela się na pozostałą część dobowego wymiaru czasu pracy.

#4 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:58

poprawka kolego...

Art. 1821e. KP  
łączenie urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy

§ 1. Pracownik może łączyć korzystanie z urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego tego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy. W takim przypadku urlopu rodzicielskiego udziela się na pozostałą część wymiaru czasu pracy.
§ 2. W przypadku, o którym mowa w § 1, podjęcie pracy następuje na pisemny wniosek pracownika, składany w terminie nie krótszym niż 21 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy. Do wniosku dołącza się dokumenty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 1868a rozporządzenie w sprawie wniosków o udzielenie urlopu macierzyńskiego, na warunkach urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika, chyba że nie jest to możliwe ze względu na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika. O przyczynie odmowy uwzględnienia wniosku pracodawca informuje pracownika na piśmie.

#5 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:49

Skomplikowana sprawa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych