Skocz do zawartości

L4 na zleceniu

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Petra

Guest_Petra
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 07:41

Pytanie, czy pracownik który jest na umowie zlecenie przyniósł mi zwolnienie lekarskie z powodu "zapalenia oskrzeli" może wychodzić z domu bez żadnych konsekwencji? Nie jest objęty dobrowolnym ubezpieczeniem. Zwolnienie dostarczył zeby udowodnić swoją chorobę, po czym jest widywany na mieście

#2 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 09:39

Pytanie, czy pracownik który jest na umowie zlecenie przyniósł mi zwolnienie lekarskie z powodu "zapalenia oskrzeli" może wychodzić z domu bez żadnych konsekwencji? Nie jest objęty dobrowolnym ubezpieczeniem. Zwolnienie dostarczył zeby udowodnić swoją chorobę, po czym jest widywany na mieście

po pierwsze i najważniejsze - na "zielonym" zwolnieniu nie ma zawartej informacji o chorobie a jedynie informacja czy chory ma leżeć czy może chodzić. Więc "widywanie" chorego mogło być związane z jego pójściem np do przychodni na zastrzyk.
Jeśli są jakieś podejrzenia co do zasadności zwolnienia, najlepiej je wysłać do ZUS w celu skontrolowania

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10997 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 sierpień 2017 - 18:00

po pierwsze - to nie pracownik, ale zleceniobiorca

po drugie - zwolnienie mu nie jest potrzebne skoro nie płaci składek chorobowych 

po trzecie - dlaczego miałby udowadniać swoją chorobę ? Przecież nie jest pracownikiem i nie powinien mieć wyznaczonych godzin pracy.

ZUS nie kontroluje zwolnień, za które nie wypłaca się świadczeń chorobowych. 

#4 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 478 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:12

wszystko zależy od tego jak jest sformułowana umowa. Nie na każdej umowie zlecenie można wziąć l4.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:41

wszystko zależy od tego jak jest sformułowana umowa. Nie na każdej umowie zlecenie można wziąć l4.

No i co za głupoty wypisujesz????

Nie od sformułowania umowy zależy, ale od tego, czy są opłacane składki.

Nie wiesz - nie wprowadzaj ludzi w błąd, aby tylko zaistnieć :angry:

#6 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 21:28

umowy cywilnoprawne rządzą się zupełnie innymi prawami niż umowy o pracę, racze sobie poczytać: https://6krokow.pl/u...elo-i-zlecenie/bo l4 to nie jedyna różnica.. 

#7 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:44

Ja kiedy pracowałem na zleceniu nigdy nie przynosiłem żadnych zwolnień. Chory nie przychodziłem, nie zarabiałem - proste.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych