Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłaty za balkony nad ulicami - dokąd sięga pas drogowy


wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32857 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 22:45

Wieść o tym, że Szczecinek chce pobierać opłaty za balkony i ocieplenie, wprawiła mieszkańców miast w osłupienie. Także wielu samorządowców. Jednak nawet ci, z początku skonsternowani, po chwili potwierdzają, że zgodnie z prawem jest to możliwe, o ile elementy budynku nie tyle wystają poza jego obrys, ile wchodzą w przestrzeń pasa drogowego. Sporną kwestią pozostaje, czy ustalona uchwałą opłata powinna dotyczyć tylko nowych inwestycji, czy także tych już zakończonych. Powstaje też pytanie, jak wysoko sięga przestrzeń pasa drogowego. Prawnicy są podzieleni. Przeważa jednak pogląd, że przestrzeni nic nie ogranicza, a można ją mierzyć od piekła aż do nieba.

Powrót do artykułu: Opłaty za balkony nad ulicami - dokąd sięga pas drogowy

#2 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2017 - 22:45

Balkon nad drogą to zajęcie pasa drogowego ,a samolot przelatujących nad drogą ? Człowieka który wymyślił tą opłatę powinno się zastrzelić lub pozbawić wszystkiego co posiada i zesłać na bezludną wyspę,Szkodniki należy tępić !!!!!!

#3 Guest_Ona

Guest_Ona
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:24

Panie Karolu, balkon jest obiektem, który na stałe zajmuje pas drogowy, natomiast przelatujący samolot tylko chwilowo zajmuje pas drogowy. Stąd porównanie całkowicie nielogiczne.

#4 Guest_Bolek

Guest_Bolek
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 18:10

mili dyskutanci , co do przepisu to jest naprawdę durny , to przepisy ustalające te zasady - ustalania pasa drogowego są nad interpretowane bez zdrowego rozsądku przez chciwych urzędników - no cóż w naszym kraju wszystko jest możliwe " nawet podatek od snu" - życzę wszystkim zdrowia psychicznegoDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy