Skocz do zawartości

Niewłaściwy podatek

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:49

Witam serdecznie,

z uwagi na błąd programu przez dwa kolejne miesiące zostały źle naliczone potrącenia na podatek z ZFŚS. W pierwszym miesiącu 12 osób miało potrącone w sumie o 50 zł za mało, a w drugim pięć osób miało potrącone 10 zł za dużo. I tutaj moje pytanie:

czy mogę w normalnej liście płac za sierpień dodać pozycję potrącenie podatku ZFŚS do listy płac odpowiednio na plus i na minus u osób, u których wystąpiły błędne potrącenia?

#2 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 sierpień 2017 - 10:37

Jeżeli było potrącone za mało, to powstała niedopłata podatku. Jak najszybciej należy pobrać zaległy podatek i wpłacić do US, wskazując właściwy miesiąc.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10841 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 sierpień 2017 - 17:52

Dodam, że pracownicy mogą wpłacić do kasy niedopłaty podatku. Podobnie osobom, którym za mało wypłaciliście możecie wypłacić gotówką.

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:18

Czyli poprawnym jest dodanie pozycji podatku ZFŚŚ w liście płac za sierpień dla osób, które mają niedopłatę, a co z osobami z nadpłatą. Mogą mieć pozycję na pasku od wypłaty:

Zaliczka podatkowa X

Podatek ZFŚS -X/+X w zależności czy nadpłata czy niedopłata

NETTO X

czy jednak ujemne wartości podatku nie powinny występować na liście płac

#5 luna121

luna121

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:23

Nie jest to moja mocna dziedzina. Niezbyt się na tym znam i dlatego też nie będę w stanie pomóc...

A wreszcie wszystko jest grzechem. Więc nie myśl o grzechu. Na to już o wiele za późno, a są ludzie, którym za to właśnie płacą. Niech oni myślą o grzechu.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10841 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 sierpień 2017 - 17:50

Nie jest to moja mocna dziedzina. Niezbyt się na tym znam i dlatego też nie będę w stanie pomóc...

oj, jaka wielka szkoda :wub:  

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10841 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 sierpień 2017 - 17:54

"Czyli poprawnym jest dodanie pozycji podatku ZFŚŚ w liście płac za sierpień dla osób, które mają niedopłatę, a co z osobami z nadpłatą. Mogą mieć pozycję na pasku od wypłaty:

Zaliczka podatkowa X

Podatek ZFŚS -X/+X w zależności czy nadpłata czy niedopłata

NETTO X

czy jednak ujemne wartości podatku nie powinny występować na liście płac"

A skąd wniosek, że poprawne będzie rozliczanie tego podatku w bieżącej liście płac ? Dlaczego się upierasz z listą płac ? Moim zdaniem w listach płac nie może być ujemnych zaliczek.

Jak to później wykażesz w PIT-4R ? 

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2017 - 06:38

Upieram się przy liście płac, ponieważ wyrówna mi się wtedy podatek w systemie komputerowym. Teraz przy druku zbiorówek widać, że są rozbieżności w podatku ZFŚS naliczonym dla pracownika a faktycznie pobranym. A przy wypłacie w kasie nie będę miał żadnego śladu w systemie na ten temat, a robiąc listę specjalnie do wypłaty w kasie też musiałbym tam dać ujemne wartości.

Chyba że można dodać podatek osobom z niedopłatą, a osobom z niedopłatą pomniejszyć podatek przy następnym wystąpieniu podatku ZFŚS bądź też czekać do deklaracji rocznej i tam umieścić stosowną korektę?

#9 valtorboy

valtorboy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 wrzesień 2017 - 16:13

Listy płac z ujemnymi zaliczkami mogą być ale będzie bałagan przy deklaracjach rocznych. Wg mojej opinii należy sporządzić listę płac na nowo i samemu (najlepiej w excelu) porównać niedopłaty i nadwyżki i skorygować deklaracje. Szczerze to nigdy nie widziałem ujemnych wartości na liście płac ;p

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych