Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o szybką odpowiedź - protokół odbioru prac remontowych pod fakturą zakupu

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karika

Karika

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 06:42

Dzień dobry.

Jesteśmy jednostką budżetową. Czy istnieje obowiązek dołączania protokołu odbioru prac pod fakturę za przeprowadzone remonty pomieszczeń.

Firma X przeprowadziła remont sal lekcyjnych, przeprowadzone było zapytanie cenowe, wyłoniona najniższa cena. Po zakończeniu prac nastąpił odbiór prac, spisany protokół i całość dokumentów znajduje się w teczce z zamówieniami publicznymi.

Ja pod fakturą mam jedynie umowę. A kontrola twierdzi, że istnieje obowiązek posiadania pod fakturą protokołu odbioru prac i to oryginału.

Proszę o podpowiedź, jaka podstawa prawna za tym przemawia.

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:09

Poproś kontrolujących,aby tobie podali podstawę prawną, że ma tak właśnie być. Inna sprawa, że nie powinnaś dokonać płatności jeśli tego protokołu nie widzisz.
I jeszcze jedno.... nie pisz do nas "szybko"...co to za poganianie??
Dostaniesz odpowiedź, jeśli ktoś zechce jej udzielić :)

#3 Karika

Karika

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 09:30

Dziękuję bardzo i dodałam na wstępie - proszę.

Zależało mi na szybkiej odpowiedzi, gdyż kontrola tego tematu jest na dzisiaj. Ja zawsze widzę protokół odbioru i w ogóle faktura, która do mnie trafia jest wystawiana po podpisaniu protokołu. Tak więc płacę po spisaniu protokołu, tylko podobno istnieje obowiązek podpinania takiego protokołu pod fakturę.

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 sierpień 2017 - 08:01

W takim razie niech kontrolujący podadzą ci podstawę, z której wynika ten obowiązek, bo ja uważam, że to jest ich wymysł.
Najważniejsze,że protokół jest, a że w innej części dokumentacji, to bez znaczenia.
Chyba, że z waszej PR wynika coś innego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych