Skocz do zawartości

Zatrudnianie freelancerów

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dominika

Guest_dominika
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 17:31

Szanowni Państwo, 

mam pewien problem mianowicie. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Nawiązałam kontrakt z firmą z Holandii, dla której świadczę usługi. W związku z tym, że oboje mamy NIP EU sprawa jest prosta ja wystawiam im fakturę oni za to płacą i tyle. Usługi jakie świadczę jest to call center (a dokładnie wysyłanie wiadomości w języku norweskim). Mam płatne za każdą wiadomość. I teraz kolejna sprawa, ja zatrudniam pracowników freelancerów i także płacę im za wypisaną wiadomość. Moje pytanie: jak się z nimi rozliczać, tak aby jedynym co dla nich płacę było ich honorarium (wszyscy pracownicy mieszkają za granicą). Kolejne moje pytanie, gdyż znalazłam taki zapis: "Elektroniczne wyciągi z PayPala są zgodnie z prawem unijnym fakturami VAT i mogą stanowić potwierdzenie poniesienia wydatków tak samo, jak innego rodzaju faktury czy wyciągi bankowe. Taką możliwość daje również prawo polskie. Co za tym idzie jeśli przedsiębiorca posiada wyciąg z PayPala może na jego podstawie zakwalifikować wydatek do kosztów uzyskania przychodów.”

Czy jest to możliwe, aby płacić im przez Paypal, a wyciąg z niego był moim kosztem? 

Z góry dziękuję za odpowiedź, 

Dominika

#2 anatomiczny

anatomiczny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 09:41

Czekam też na odpowiedzi bo w sumie temat tez mocno mnie interesuje...

#3 Pafnucjusz

Pafnucjusz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 17:25

Popytaj w tym obszarze tematycznym specjalistów. Myślę, że to będzie naprawdę dobre źródło tego typu informacji :)

Kocham spać. Moje życie ma skłonność do rozpadania się na kawałki kiedy jestem obudzony

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych