Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uczestnik programu w Centrum Integracji Społecznej w ciąży

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katarzyna33

Katarzyna33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:20

Witam!
Od 1września będę brała udział w projekcie w Centrum Integracji Społecznej. Z tego tytułu będzie wypłacany co miesiąc przez 12miesięcy zasiłe dla bezrobotnych. W październiku planujemy z mężem zajść w ciąży. Mam pytanie czy po 3miesiącach ciąży moge iść na zwolnienie L4? Czy zasiłek będę otrzymywać na zwolnieniu?I czy po porodzie mogę pobierac zasiłek z Zus?
Czy lepuej zrezygnować w czwartym miesiącu ciąży z udziału w szkoleniu? Proszę o odpowiedź.

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13551 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:38

Szok!!! Pytanie szok!!!!!
Czy "pójście na zwolnienie" w ciąży to obowiązek???? O to chyba pyta jedynie niedojrzała matka, a zabezpiecz ty dziewczyno byt własnemu dziecku poprzez lepsze wykształcenie i doświadczenie a nie, ciąży jeszcze nie ma a zwolnienie planujesz, módl się o zdrowie bo chyba o rozum zbyt późno

#3 Katarzyna33

Katarzyna33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 17:13

Niedojrzała matka ma wykształcenie wyższe prowadziłam swoją firme teraz mieszkam w mieście gdzie jest duże bezrobocie.Mam już jedno dziecko na nasz byt zarabia sporo mąż. Problem z tym że planujemy drugą ciąże od lat.Lekasz stwierdził ze teraz bedzie naljepszy czas. Dla mnie rodzina jest na pierwszym miejscu. Szkolenie to tylko dodatkowa obcja. Nie rozumiem twoich aluzji...a z tego co napisałeś wynika że wcale się nie modlisz ja jestem dorosłą osobą pochwałam dwoje rodziców wiec lepiej pomyś nim napiszesz takie bzdury.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 10:26

Jeśli zachorujesz w trakcie pobierania zasiłku dla bezrobotnych, możesz pójść na zwolnienie lekarskie.Po urodzeniu dziecka bezrobotnej nie przysługuje zasiłek macierzyński, a przez rok świadczenie w wys. 1000zł, tzw. kosiniakowe.

#5 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 11:24

Witam!
Od 1września będę brała udział w projekcie w Centrum Integracji Społecznej. Z tego tytułu będzie wypłacany co miesiąc przez 12miesięcy zasiłe dla bezrobotnych. W październiku planujemy z mężem zajść w ciąży. Mam pytanie czy po 3miesiącach ciąży moge iść na zwolnienie L4? Czy zasiłek będę otrzymywać na zwolnieniu?I czy po porodzie mogę pobierac zasiłek z Zus?
Czy lepuej zrezygnować w czwartym miesiącu ciąży z udziału w szkoleniu? Proszę o odpowiedź.

To nie będzie zasiłek dla bezrobotnych, a świadczenie w wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Obowiązują inne przepisy dotyczące wypłaty wysokości. Na zwolnieniu świadczenie nie będzie wypłacane w pełnej wysokości jak w przypadku zasiłku dla bezrobotnych. Centrum może również przerwać realizację projektu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych