Skocz do zawartości

jaki okres wypowiedzenia

wypowiedzenie okres wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:37

Witam.

Zmieniam pracę. Umowę mam od 23.11.2016 r. na czas określony. Pracowałam u obecnego pracodawcy już od 2013 r. i mam już dwa świadectwa pracy. Pomiędzy pierwszą a drugą umową następowała przerwa w pracy ok 1 miesiąca. to będzie moje trzecie świadectwo pracy u tego pracodawcy. Moje pytanie brzmi: jaki okres wypowiedzenia mi przysługuje jeżeli pierwsza umowa trwała 8 miesięcy druga 1 rok i 11 miesięcy a trzecia obecna 9 miesięcy. Czy te trzy umowy się sumują? Czy liczy się tylko ta ostatnia umowa, skoro na dwie poprzednie mam już świadectwo pracy?  

#2 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:45

Okres wypowiedzenia to 3 miesiące - liczy się staż ze wszystkich umów (okresy się sumują).

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:49

Okres wypowiedzenia to 3 miesiące - liczy się staż ze wszystkich umów (okresy się sumują).

Pomimo że były niewielkie przerwy pomiędzy tamtymi umowami i  że posiadam za tamte okresy świadectwa pracy?

#4 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:52

(Nie)stety tak - taki stan obowiązuje od 22.02.2016 r. i ma na celu zrównanie uprawnień pracowników na umowach okresowych z pracownikami zatrudnionymi na czas nieokreślony.

#5 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:00

(Nie)stety tak - taki stan obowiązuje od 22.02.2016 r. i ma na celu zrównanie uprawnień pracowników na umowach okresowych z pracownikami zatrudnionymi na czas nieokreślony.

Ok. Rozumiem. Dziękuje za szybką odpowiedź :-)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, okres wypowiedzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych