Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słyszeliście o ambient marketingu?

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubaguzik

kubaguzik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:25

Dopiero niedawno przeczytałem że cos takiego istnieje Widziałem kilka przykładów ale same duże marki i takie spektakulatne akcje. Myślicie że Kowalski własciciel kilkuosobowego przedsiebiorstwa mógłby stosować taki ambient marketing np na skale lokalną, w swoim miescie?

#2 kluzzzek

kluzzzek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 14:31

w ogole o tym nie słyszałam, aż sobie pogooglam

#3 SupremumSEO

SupremumSEO

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 09:25

Ambient marketing to pojęcie dość świeże i bardzo ogólne. Zawiera się w nim cała masa niekonwencjonalnych form reklamowych, których wyróżnikami są kreatywność i oddziaływanie na emocje. Może przybierać formę eventu czy instalacji. Wykorzystuje przestrzeń publiczną i miejsca nie kojarzone dotychczas z reklamą. Jednym słowem: jest tam, gdzie się go nie spodziewamy :) Trudno doradzać w kwestii ambient marketingu, gdy opiera się on o innowację. Jeśli masz pomysł, którego nikt wcześniej nie zrealizował, śmiało!

Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/

#4 black

black

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 14:29

Z tego co wiem to ambient marketing sprawdza sie tylko lokalnie bo ma to do siebie że szokuje raz. Potem jak już ktos słyszał o danej reklamie to sie zwyczajnie nie zdziwi jak ją zobaczy.

#5 kubaguzik

kubaguzik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 08:20

To chyba jednak nie jest dla Kowalskiego, bo Kowalski musiałby sie okazać geniuszem marketingowym. Zostane przy banerach i reklamie na stronie internetowej - to mój plan B gdyby ambient marketing nie wypali :P przy okazji jak jeszcze można sie reklamować w internecie oprócz strony internetowej i banerów na lokalnych portalach? Mój target to raczej młodzi ludzie bo branza weselna więc stawiam na internet

#6 SupremumSEO

SupremumSEO

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:18

Jedną z najszybszych w konfiguracji form reklamy w internecie jest kampania w Google Adwords. Dobrze ustawiona powoduje wyświetlanie Twojej strony internetowej w wyszukiwarce po wpisaniu przez użytkownika konkretnej frazy związanej z Twoją działalnością. Przykładowo, przyszła panna młoda wpisuje w Google frazę “sala weselna + nazwa miejscowości, w której działasz” i w rezultacie otrzymuje reklamę Twojego biznesu. Więcej informacji na temat Google Adwords znajdziesz na naszym blogu: https://supremumseo....google-adwords/. Służymy też praktyczną pomocą w obsłudze kampanii. Zapraszam do kontaktu! 

Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/

#7 kadet23

kadet23

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:23

Ambient marketing to całkiem ciekawa dziedzina. Uważam jednak, że reklama i promocja staje się jednak coraz bardziej przekombinowana. 

#8 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2017 - 16:56

Jak chcesz dobrzeć do młodych ludzi, to uderzaj w reklamę internetową. Na eduweb.pl masz fajne kursy z reklamowania się w google i na facebooku. Nie wystarczy zrobić fanpage, trzeba wiedzieć, jak przyciągnąć obserwujących i zachęcić ich do interakcji. Dobry content to podstawa. Powodzenia!

#9 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:55

Główną wadą ambient marketingu jest ograniczone pole oddziaływania. W przypadku jednorazowego happeningu grupa odbiorców będzie zawężona jedynie do tych osób, które tego dnia pojawią się w określonym miejscu. Zorganizowanie wydarzenia ne terenie całego kraju to już byt wielkie nakłady pracy i środków. Poza tym, aby się przebić musisz wymyślić naprawdę coś świeżego, zabawnego, kreatywnego.

#10 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:50

Bardzo fajna i kreatywna opcja na reklame. Podoba mi sie to. Wpiszcie sobie w google ten termin to sami zobaczycie pelno fajnych przykladow takiej reklamy :) Mysle ze sami rowniez mozecie takie cos zorganizować Moga wam tym pomoc hostessy i modelki z Papilio Agency

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych