Skocz do zawartości

zasiłek chorobowy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:22

Bardzo proszę o poradę w bardzo waznej dla mnie sprawie. Kwestia dotyczy płac, ale że to dotyczy wynagrodzenia pracownika ze sfery budżetowej 

pozwolę sobie zatać pytanie na tym forum.

Otóż pracownik wykorzystał 182 dniowy okres zasiłkowy - ostanie zwolnienie do piątku. Nstępne zwolnie rozpoczął od poniedziałku (przerwa sobota, niedziela).

Wystąpiliśmy do ZUS z zapytaniem o ustalenie okresu zasiłkowego. Zus odpowiedział nam że to zwonienie  rozpocząte od poniedziałku nie ma związku z niezdolnościami orzeczonymi w ramach 182 dniowego okresu zasiłkowego.

Z pisma ZUS nie wynika że nalezy otworzyć nowy okres zasiłkowy jedynie stwierdzenie że brak jest związku z poprzednią niezdolnością (182 dni). 

Czy w Waszym przekonaniu biorąc pod uwagę iż nastąpiła 2 dniowa przerwa (sobota, niedziela) i pracownik jest niezdolny do pracy z powodu innej jednostki chorobowej należy wypłacić mu wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy i zasiłek?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:09

ZUS miał napisać, czy to ta sama jednostka chorobowa, czy inna i napisał.
To chyba logiczne,że należy liczyć nowy okres zasiłkowy, przerwa była i koniec tematu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 20:04

ZUS miał napisać, czy to ta sama jednostka chorobowa, czy inna i napisał.
To chyba logiczne,że należy liczyć nowy okres zasiłkowy, przerwa była i koniec tematu.

Dziękuję za odpowiedź. Moje wątpliwości wynikają z faktu iż niejednokrotnie zwracałam się z zapytaniem do ZUS w kwestiach okresów zasiłkowych i ZUS odpowiadał wprost iż dana niezdolność do pracy rozpoczyna  nowy okres zasiłkowy, natomiast w tej konkretnej sytuacji napisał iż zwolnienie  rozpoczęte od poniedziałku nie ma związku z niezdolnościami orzeczonymi w ramach 182 dniowego okresu zasiłkowego. Więc zastanowiło mnie to sformułowanie....Przerwa jest, jest nowa jednostka chorobowa więc teoretycznie nowy okres zasiłkowy się zaczyna....oby nie było drugiego dna w tym braku precyzji w piśmie ZUS.

#4 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 15:25

Ja korzystam z wyslijwezwanie.pl ,wysyłają wezwanie do zapłaty do moich dłużników. 

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 sierpień 2017 - 15:39

Ja korzystam z [/size]wyslijwezwanie.pl ,[/size]wysyłają wezwanie do zapłaty do moich dłużników.

Bo ty nic innego nie rozumiesz, jedynie "kopiuj/wklej" reklamę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych