Skocz do zawartości

Przyjmowanie darowizn jako os. fizyczna od czytelników (3 grupa podatkowa) - co i jak, by było legalnie?

darowizna osoba fizyczna rozliczenie pit

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Michał Dorecki

Guest_Michał Dorecki
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 13:57

Witajcie! 

Tak się składa, że w ciągu ostatnich 2 lat stworzyłem pewną społeczność wokół swojego bloga i ludzie coraz częściej pytają o możliwość wsparcia finansowego w formie darowizny. Do tej pory nie interesowałem się tym, jednak chciałbym przeznaczyć więcej pieniędzy na reklamę, by trafiać do nowych ludzi, kupić lepszy sprzęt w przyszlości itp. Czas poświęcony na to też przecież znikąd się nie bierze i trzeba wybrać wolność albo pracę nad projektem :) 

Dlatego też z nadzieją pytam Was :) W jaki sposób będąc osobą fizyczną mogę przyjmować darowizny? Chodzi o przelewy prosto na konto, nie pośredników typu zrzutka, czy patronite. Te dwa portale niestety niektórzy omijają, przez co skuteczność jest niższa. 

Jak to zrobić, by było legalnie? Mogę zostać os. fizyczną, czy muszę mieć fundację/stowrzyszenie/firmę?

Mogę po prostu napisać numer swojego konta na blogu w zakładce "wsparcie" i poinformować, że przelewy powinny mieć tytuł "darowizna"? 

Gdy już otrzymam pieniążki, co dalej? Czy muszę zgłaszać darowiznę do US od razu, na koniec roku, czy dopiero gdy przekroczę 4900zł otrzymanych od darczyńcy z trzeciej grupy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :) 

#2 arta34

arta34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:33

O, super :) Dzięki wielkie za sprawdzone informacje w tym temacie :)

Lubię, gdy ludzie zmuszaja mnie do kochania. Oszczędza mi to wysiłku, któy musiałabym, wkładać w zmuszanie siebie samej do darzenia ich uczuciem

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: darowizna, osoba fizyczna, rozliczenie, pit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych