Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa pieniężna?

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19018 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 styczeń 2019 - 14:35

Walcz, to są jednak 3 wypłaty

#22 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 15:22

Walcz, to są jednak 3 wypłaty

Bardzo Dziękuje za wyczerpującą poradę.

Dam znać jak sprawa potoczy się dalej.

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19018 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 15:27

Bardzo Dziękuje za wyczerpującą poradę.

Dam znać jak sprawa potoczy się dalej.

Proszę :)

Ok, daj znać

#24 Guest_ZAŁAMANA

Guest_ZAŁAMANA
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 09:55

WITAM MÓJ MĄŻ DOSTAŁ WYPOWIEDZENIE Z PRACY Z MIESIĘCZNYM ODPRACOWANIEM ,W UZASADNIENIU BYŁO CYT. NIE DO KOŃCA WYWIĄZYWANIE SIĘ ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW ( NIE DOSTAŁ WCZEŚNIEJ ŻADNIE NAGANY ANI UPOMNIENIA). CZY W TAKIM PRZYPADKU NALEŻY MU SIĘ ODPRAWA I CZY MOŻE ZGŁOSIĆ DO DO JAKIEŚ INSTYTUCJI JAK SIĘ Z TYMI OSZCZERSTWAMI NIE ZGADZA Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI

#25 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 luty 2019 - 10:25

Co to znaczy "z miesięcznym odpracowaniem"? nie ma czegoś takiego, chyba, że chodzi o okres wypowiedzenia.

Nie przysługuje odprawa jeśli rozwiązanie umowy następuje z winy pracownika, a tutaj tak jest.

Złóżcie wniosek/odwołanie do sądu pracy, w pouczeniu masz na pewno wskazane, chyba, że to była umowa na czas określony to raczej sprawa przegrana

#26 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 09:39

Witam

Po oddaniu wniosku usłyszałam, że dostałam propozycje 1/2 etatu które odrzuciłam więc nie mam na co liczyć.

Co teraz jak dalej postępować?

#27 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 07 luty 2019 - 10:10

Poproś o odpowiedź na piśmie.

Kieruj sprawę do sądu pracy, twoja odmowa nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem umowy i należną odprawą

#28 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 10:49

Poproś o odpowiedź na piśmie.

Kieruj sprawę do sądu pracy, twoja odmowa nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem umowy i należną odprawą

Ok ale jak to zrobić, nigdy nie miałam dotyczenia z czymś takim nie wiem jak to wygląda,ani od czego zacząć.

#29 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 11:00

bez przesady, znajdź w necie wniosek do sądu pracy, opisz sytuację, a jak nie to weź prawnika

oczekujesz, że Forum za ciebie wszystko zrobi?

pomoc to pomoc, miałaś podpowiedzi aż nazbyt szczegółowe, nawet ktoś tam napisał ci co do pracodawcy napisać, w końcu to twoja kasa a nie internautów

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2019 - 17:39

Mam pytanie czy do naliczenia odprawy pieniężnej sumuje się wszystkie okresy pracy u tego samego pracodawcy. Pierwszy raz pracowałem cztery lata i 8 miesięcy, po trzy letniej przerwie znów pracuje cztery lata i 5 miesięcy.Jaka odprawa mi przysługuje.

#31 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 12:34

Witam mam pytanie zostałam zwolniona z pracy z przyczyny niezdolności przez chorobę kręgosłupa. Pracowałam w tej firmie prawie 3 lata i każdego roku przechodziłem badania okresowe nawet 2 lata wstecz miałam RTG kręgosłupa gdzie było wszystko ok jednak w owej pracy prawie cały czas wykonywałam pracę ciężka fizycznie i prawdopodobnie to jest przyczyna chorego kręgosłupa... Chciałam tam nadal pracować i nawet mogłabym ale pracodawca nie chciał zmienić mi na skierowaniu wagi z 20kg do 5kg .. Na zakładzie jest w stanie zapewnić mi pracę do 5kg ale zdecydował o zwolnieniu.. Czy ja mam jakieś prawa np do odprawy itd????

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19018 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 09:00

Niezbyt jasno napisałaś o przyczynie zwolnienia.
Napisz raz jeszcze tylko trochę więcej szczegółów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych