Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop macierzyński w 2017 r.

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515524 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 08:52

Urlop macierzyński to obowiązkowy urlop związany z narodzinami dziecka. Jego wymiar oraz zasady na jakich jest udzielany reguluje kodeks pracy.

Powrót do artykułu: Urlop macierzyński w 2017 r.

#2 Guest_Koliberek

Guest_Koliberek
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 08:52

Mam pytanie - może ktoś zna odpowiedź Należy nam się świadczenie pielęgnacyjne na najstarszą córkę, u której zdiagnozowano autyzm - jesteśmy w trakcie załatwiania orzeczenia o niepełnosprawności. Aktualnie jestem w ciąży i nie pracuję. Czy po przyznaniu świadczenia, w momencie urodzeniu kolejnego dziecka, przysługiwać mi będzie również zasiłek macierzyński na kolejne dziecko?

#3 gosia kadry

gosia kadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 10:17

Nie, zasiłek macierzyński przysługuje tylko osobom, które w dniu porodu miały pracodawcę. Tobie jako osobie niepracującej będzie przysługiwało tzw. kosiniakowe, czyli 1000 zł przez 12 miesięcy, płatne przez MOPS.

Pozdrawiam

Mam pytanie - może ktoś zna odpowiedź Należy nam się świadczenie pielęgnacyjne na najstarszą córkę, u której zdiagnozowano autyzm - jesteśmy w trakcie załatwiania orzeczenia o niepełnosprawności. Aktualnie jestem w ciąży i nie pracuję. Czy po przyznaniu świadczenia, w momencie urodzeniu kolejnego dziecka, przysługiwać mi będzie również zasiłek macierzyński na kolejne dziecko?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych