Skocz do zawartości

Fundusz Alimentacyjny, darowizna rodziców dla dzieci

FA darowizna

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 23:01

Witam

Mam następujący problem i prosiłbym Państwa o poradę prawną:

Obecnie jestem studentem (25l) i wraz z moim małoletnim bratem dostajemy alimenty z Funduszu Alimentacyjnego który egzekwuje za pośrednictwem komornika pieniądze od Ojca.

Rodzice mają rozwód, ale nie dokonali podziału majątku. W chwili obecnej fundusz alimentacyjny przestaje mnie obowiązywać, ponieważ w październiku kończę 25 r.ż. i pieniądze z ww tytułu już mi się  nie należą ( a wyrok sądu przy rozwodzie mówi o świadczeniach do końca nauki). 

Nasza matka niestety tak pokierowała swoim życiem że cały czas boryka się z problemami finansowymi, włączając komorników. Wraz z ojcem (również mocno zadłużonym) posiadają działkę rolną. 

Zastanawiam się nad wyjściem z tej sytuacji, czy jest tak możliwość, aby rodzice przekazali darowiznę na swoje dzieci? Lub czy ojciec może zrzec się praw do działki i pozostawić całą działkę matce a ona przekaże nam (dzieciom) działkę?

Pytanie jest następujące: Czy przyjmując darowiznę, nie przyjmujemy długów rodziców?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:00

Jeśli rodzice posiadają jeszcze jakieś dobra ( działka), których nie zabrał komornik, to przekazanie ich Wam, czyli dzieciom, może być zrozumiane przez prawo, że rodzice usiłują ukryć majątek przed komornikiem. Może być tak, że działkę darują, a komornik i tak ją zabierze za długi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FA, darowizna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych