Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urząd miasta żąda zwrotu zwolnienia z opłat czynszu

czynsz ulga zwolnienie z opłat wykup mieszkania bonifikata

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 daan3

daan3

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 15:23

Jestem na etapie wykupu mieszkania z bonifikatą od gminy. Od roku 2010 do 2012 byłem zwolniony z opłaty czynszu ze względu na znaczny koszt remontu oraz fakt oddania gminie innego, wyremontowanego mieszkania. Musiałem przerobić magazyn sklepowy na mieszkanie. Po sporządzeniu operatu szacunkowego przez rzeczoznawcę na zlecenie gminy, gmina zażądała zwrotu wcześniejszego zwolnienia z czynszu. Koszt czynszu za 2 lata w wysokości 7600 zł został odjęty od naszych poniesionych nakładów. Koszt czynszu za 2 lata obliczono według aktualnej stawki za metr kwadratowy zamiast z lat 2010-2012. Gmina chce odzyskać powyższą kwotę i próbuje jeszcze na tym zarobić. 

Czy istnieje artykuł prawny, który w tym przypadku zabroniłby żądania zwrotu wcześniej przyznanej ulgi, zniżki, zwolnienia z czynszu? Czy gmina ma prawo żądać zwrotu czynszu i to w obecnych stawkach za metr kwadratowy?

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czynsz, ulga, zwolnienie z opłat, wykup mieszkania, bonifikata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych