Skocz do zawartości

Nagroda jubileuszowa

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:32

Bardzo proszę o pomoc.

Pracownik zwolnił się na mocy porozumienia stron w listopadzie 2013 roku. Nagrodę jubileuszowa za 35 lat [razy miał otrzymać we wrześniu w roku następnym (zgodnie z regulaminem zakładu pracy). Nie została wypłacona - nie było takiej możliwości.

W roku 2016 został ponownie zatrudniony. Nie miał przerwy w zatrudnieniu, dostarczył dokumenty. Kolejna data nagrody wyliczona na rok 2019 za 40 lat pracy. 

Od pracownika dowiedziałam się, że nie miał w poprzednim zakładzie pracy wypłaconej nagrody za 35 lat. 

Pytanie: czy mamy obowiązek wypłacić mu nagrodę za 35 lat pracy, a w roku 2019 za 40 lat pracy? Na jakiej podstawie, czy pracownik musi złożyć oświadczenie?

Jeszcze raz proszę o pomoc.

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 18:17

Bardzo proszę o pomoc.

Pracownik zwolnił się na mocy porozumienia stron w listopadzie 2013 roku. Nagrodę jubileuszowa za 35 lat [razy miał otrzymać we wrześniu w roku następnym (zgodnie z regulaminem zakładu pracy). Nie została wypłacona - nie było takiej możliwości.

W roku 2016 został ponownie zatrudniony. Nie miał przerwy w zatrudnieniu, dostarczył dokumenty. Kolejna data nagrody wyliczona na rok 2019 za 40 lat pracy. 

Od pracownika dowiedziałam się, że nie miał w poprzednim zakładzie pracy wypłaconej nagrody za 35 lat. 

Pytanie: czy mamy obowiązek wypłacić mu nagrodę za 35 lat pracy, a w roku 2019 za 40 lat pracy? Na jakiej podstawie, czy pracownik musi złożyć oświadczenie?

Jeszcze raz proszę o pomoc.

Nie macie obowiązku wypłacania nagrody jubileuszowej, do której pracownik nabył prawo w poprzednim zakładzie pracy.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 22:50

A jakaś podstawa prawna? Tez mi się wydaje, że nie mamy obowiązku, ale czy pracownik ma prawo do ubiegania się o taką nagrodę?

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13545 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 sierpień 2017 - 06:35

A jakaś podstawa prawna? Tez mi się wydaje, że nie mamy obowiązku, ale czy pracownik ma prawo do ubiegania się o taką nagrodę?

Może odwróćmy sytuację, jaką masz podstawę prawną,aby wypłacić nagrodę?

#5 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 12:02

Moim zdaniem nie ma żadnej, dlatego pytam aby się upewnić. Księgowa co prawda uważa , że powinna być wypłacona, ale myślę, że pomyliło jej się z wypłatą zaległej nagrody po uzupełnieniu dokumentów i ponownym przeliczeniu stażu pracy u pracownika, który jest zatrudniony cały czas nieprzerwanie (mieliśmy taki przypadek). Czyli mam się upierać przy tym, że nagroda się nie należy?

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13545 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 12:38

Bo się nie należy.
A przypadek z uzupełnieniem dokumentów to jest inny i wtedy owszem, by się należała.

#7 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 23:55

Czyli reasumując, mam takiego pracownika traktować jako nowo zatrudnioną osobę, której z wyliczenia stażu pracy wynika, że nagrodę jubileuszową otrzyma w 2019 roku?

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13545 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 16:02

No jeszcze wyraźniejszej odpowiedzi potrzebujesz....

#9 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 08:14

No cóż, własnie po to tu pytałam, aby mieć 100% pewność.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi - z pewnością były pomocne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych