Skocz do zawartości

Bardzo mały zasiłek z ZUS na l4.

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 23:04

Witam. 04.07.17 miałem wypadek i trafiłem do szpitala na 4 dni. Po wypisie dostałem zwolnienie na miesiąc które w ten sam dzień dostarczyłem do pracodawcy. Przyszło do mnie pismo żebym podał nr. Konta bankowego zrobilem to i odesłaniem list z powrotem. 04.08.17 miałem kontrolę u lekarza który przedłużyl mi zwolnienie na 2 miesiące i te oczywiście dostarczyłem pracodawcy a wczoraj dostałem przelew z ZUS o wysokości 38.02 zl. O co chodzi popełniłem gdzieś błąd czy pracodawca wolał sprawę?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 sierpień 2017 - 08:11

Zapytaj pracodawcę

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:49

Właśnie wczoraj wyjechał na urlop to nie będę mu przeszkadzać. Zastanawia mnie za co te 38 zl

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:05

Trudno tu cokolwiek napisać, bo podałeś mało informacji.

Ten wypadek  jak rozumiem nie wydarzył się w pracy. Czy w tym roku już chorowałeś i miałeś wypłacone wynagrodzenie chorobowe ?

Bardzo możliwe, że za lipiec już dostałeś chorobowe od pracodawcy /tylko tego nie zauważyłeś/, a ZUS zapłacił ci np. tylko za jeden dzień z pierwszego zwolnienia. Potem zapłaci ci za następne zwolnienie.  Ale to tylko domysły, bo trudno zgadywać nie mając podstawowych koniecznych informacji. 

Nie napisałeś nic o swoim wynagrodzeniu. Od kogo przyszło pismo o podanie numeru twojego konta ?  

#5 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:49

Od pracodawcy nic nie dostałem bo wypłatę otrzymywalem "do ręki". Pracuje od 2 lat i ani razu nie byłem na zwolnieniu aż po ten wypadek. Tak on nie był w pracy. Zarabiam średnią krajowa jak coś to pomoże. List dostałem z zusu nawet dzwoniłem i powiedziano mi żeby podać nr konta albo adres do przekazu pocztowego.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 sierpień 2017 - 15:38

No, chyba żartujesz, że za lipiec nie dostałeś żadnej wypłaty. Przecież  pracodawca musiał ci wypłacić wynagrodzenie chorobowe od 4 lipca do 31-go oraz wynagrodzenie za pracę sprzed wypadku. 

#7 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 16:18

Właśnie zastanawiam się jak zmusić go do wypłacenia mi pencij. Pracuje w warsztacie jako jedyny mechanik i na czas mojej choroby musiał znaleźć zastępstwo. Sądzę że będzie z tym problem bo musiał zapłacić temu człowiekowi i jeszcze mi.

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 sierpień 2017 - 16:28

Ale to nie twój problem, pracodawca niech się o to martwi. On ma obowiązek wypłacić ci to co się należy.

W razie czego PIP jest od tego by pomagać pracownikom. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych