Skocz do zawartości


Urlop ojcowski

urlop ojcowski

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 14:56

Czy pracodawca ma prawo odmówić udzielenia urlopu ojcowskiego? Jeśli tak to na jakiej podstawie



#2 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 16:30

Nie ma prawa - kodeks pracy - Art. 1823 §2. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop ojcowski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych