Skocz do zawartości


Zdjęcie

podatek od czynności cywilno-prawnych


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 12:51

Zakład budżetowy kupuje od osoby fizycznej na umowę sprzedaży silnik na kwotę powyżej 1000,00 zł. Pytanie:

- czy płacimy podatek pcc normalnie 2% i składamy deklarację PCC-3 jako zakład ze starym numerem NIP?

- czy jeżeli kupujemy jako Gmina...Zakład...., a gmina jako jst jest zwolniona z pcc to nie płacimy podatku i nie składamy deklaracji. Czy możemy podatek pcc podciągnąć pod centralizację?



#2 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 09:20

No to mam kolejne pytanie umowa kupna sprzedaży dekretacja:

401 § 421- 2750,00-240 i zapłata 240-131

403 § 449- 55,00 -225 i zapłata 225-131





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych