Skocz do zawartości

prośba o pomoc przy wyliczeniu wynagrodzenia

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 14:26

Witam,

Kieruję się do Was z prośbą dotyczącą wyliczenia wynagrodzenia za poszczególne etapy pracy. Naturalnie próbowałam posiłkować się wszelkiego rodzaju kalkulatorami dostępnymi w internecie, jednak występują tam ogromne nieścisłości i otrzymywane wyniki znacznie się od siebie różnią. Wybaczcie za wprowadzenie zamieszania na forum (wiem, że kwestie takie jak moja nie są dla niego charakterystyczne), jednak czas mnie nagli a z uwagi na weekend wszyscy księgowi z którymi próbowałam się kontaktować są "poza zasięgiem". Do sedna: moje zarobki brutto to 2051zł, pracowałam w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. W lipcu przepracowałam 4dni po 12 godzin (48h), następnie przez 15 dni byłam na L4 (choroba, bez obecności w szpitalu), po tym czasie wykorzystałam 7 dni płatnego urlopu. I tutaj pojawia się moje pytanie: jakie wynagrodzenie powinnam dostać łącznie za ten czas? Bardzo zależy mi na rzetelnej odpowiedzi ze strony osoby, która faktycznie się na tym zna - dlatego mój post pojawia się na tym forum. Sama jestem zupełnym laikiem w zakresie finansów/księgowości etc., ale kwota jaka została mi wypłacona za ten czas przez pracodawcę delikatnie mówiąc wzbudza moje wątpliwości. Raz jeszcze kajam się za zaśmiecanie forum, raz jeszcze podkreślając, że zależy mi na czasie i stąd wynika decyzja o szukaniu pomocy tutaj. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10996 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2017 - 14:41

Z tego co napisałaś nie da się wyliczyć ile powinnaś dostać wynagrodzenia. Bo podstawę chorobowego wylicza się z wynagrodzenia z 12-tu miesięcy poprzedzających miesiąc zachorowania. Nie wiadomo czy to twoja pierwsza choroba w tym roku. Nie wiadomo czy masz płacone wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, czy może sobie odbierasz te godziny. 

Szkoda, że nie napisałaś ile dostałaś wypłaty, jakie masz wątpliwości z związku z tą wypłatą. 

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 15:26

Z tego co napisałaś nie da się wyliczyć ile powinnaś dostać wynagrodzenia. Bo podstawę chorobowego wylicza się z wynagrodzenia z 12-tu miesięcy poprzedzających miesiąc zachorowania. Nie wiadomo czy to twoja pierwsza choroba w tym roku. Nie wiadomo czy masz płacone wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, czy może sobie odbierasz te godziny. 

Szkoda, że nie napisałaś ile dostałaś wypłaty, jakie masz wątpliwości z związku z tą wypłatą. 

Podejrzewałam, że będzie brakować informacji. Wynagrodzenie jest stałe, przez cały okres pracy w tym miejscu było to 2051 zł brutto. Była to moja pierwsza choroba w tym roku. Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe było wypłacane kwartalnie "do ręki". Czyli standardowo - ewidencja czasu pracy do kadr była wysyłana przez pracodawcę bez przekroczenia godzin z pełnego etatu. Przelew otrzymałam na kwotę 929,78zł.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10996 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:51

To zdecydowanie za mała kwota za dni pracy plus urlop plus wynagrodzenie chorobowe za 15 dni. Ale tylko pracodawca czy osoba wyliczająca wynagrodzenia może ci wyjaśnić jak naliczono twoją wypłatę.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13930 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 sierpień 2017 - 08:20

To zdecydowanie za mała kwota za dni pracy plus urlop plus wynagrodzenie chorobowe za 15 dni. Ale tylko pracodawca czy osoba wyliczająca wynagrodzenia może ci wyjaśnić jak naliczono twoją wypłatę.

Pytanie tylko, czy aby na pewno zapłacono za chorobowe.....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych