Skocz do zawartości

Niepełnoletnia

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:29

Witam

Córka mojej bliskiej przyjaciółki uciekła z domu, z powodu częstych libacji alkoholowych, meliny i złego zachowania obcych mężczyzn w stosunku do niej... Dziewczyna ma 17 lat. Przejechała pół Polski i nie ma innej rodziny ani miejsca gdzie mogłaby się podziać....Mam warunki do tego, by mieszkała u mnie. Jednakże musiałabym ją zapisać do jakiejś szkoły.

Teraz pytania :

Jeśli nie jestem jej rodziną ani prawnym opiekunem, to jak to wszystko uczynić???

Czy potrzebna jest zgoda jej rodziców ( podpisy) , by mogła chodzić tutaj do szkoły?

Co z resztą spraw, gdzie potrzebny jest rodzic?

Czy osoba, która ma 17 lat, może o sobie decydować, robi co chce, czy po prostu np. spisana przez Policję, może być zatrzymana i odesłana do domu? Albo siłą przekazana do domu dziecka?

Pilnie proszę o pomoc, muszę zapisać dziewczyne do szkoły, póki są jeszcze wakacje.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 14:33

O dziewczynie decydują jej rodzice. Ty nic nie możesz zrobić bez ich zgody.Osoba 17 letnia nie decyduje o sobie, może być odesłana do domu, lub za zgodą sądu do domu dziecka lub rodziny zastępczej.

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:09

no to co ja teraz mam zrobić ;( 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:08

no to co ja teraz mam zrobić ;(

Możesz jedynie udać się do ośrodka pomocy rodzinie na terenie zamieszkania rodziców dziewczyny z prośbą, żeby przyjrzeli się, w jaki sposób żyją rodzice dziewczyny i ewentualnie niech oni podejmą odpowiednie kroki prawne. Ty nie możesz nawet zapisać dziewczyny do szkoły, bo nikt nie będzie z Tobą rozmawiał, nie jesteś opiekunem dziecka. Nawet gdybyś zechciała zostać prawną opiekunką dziecka, to obawiam się, że nie zdążysz załatwić wszystkich procedur z tym związanych, do ukończenia przez dziewczynę 18 roku życia. Potem dziewczyna stanie się dorosła i nikt nie musi opiekować się nią.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13077 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:18

Udaj się sama do rodziców i weź od nich zgodę na zamieszkanie dziewczyny z tobą oraz na tymczasowe sprawowanie opieki, zgodę na zapisanie do szkoły.....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych