Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od 2019 roku ryczałt 8,5% od najmu prywatnego tylko do 100 tys. zł rocznie

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197461 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 14:57

Minister Rozwoju i Finansów chce zabrać możliwość opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym wg stawki 8,5% przychodów z tzw. najmu prywatnego (poza działalnością gospodarczą) tym podatnikom, których przychody z tego tytułu przekroczyły w poprzednim roku kwotę 100 tys. zł. Zmiana ta miałaby wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku. Zatem o możliwości opodatkowania ryczałtem najmu prywatnego w 2019 roku decydowałaby suma przychodów z roku 2018.

Powrót do artykułu: Od 2019 roku ryczałt 8,5% od najmu prywatnego tylko do 100 tys. zł rocznie

#2 Guest_szczęśliwy

Guest_szczęśliwy
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 14:57

Dziękuję za to, że będę dodatkowo "rżnięty" na podatkach jeżeli TA PROPOZYCJA przejdzie. Napadł na mnie na placu przed domem "bezrobotny" z siekierą, bo pozwoliłem sobie na zwrócenie mu uwagi, żeby nie zabierał moich rzeczy na moim prywatnym placu przed domem. Udało mi się go przegonić i zgłosiłem to strażnikom miejskim, którzy niedaleko przechodzili - ŻADNEJ REKCJI - pewnie dlatego, że taki "bezdomny" mógłby im coś zrobić. Natomiast ja z siekierą nie będę biegał więc można mi dowolnie Przy-Piepszać. To Podatkiem. To Emeryturą. Dziękuję Wam Kolejne Rządy. Najpierw musicie zadbać, żeby Wam było DOBRZE. Jedni wycierają sobie gębę jacy to są Pro-Gospodarczy. Następni Patrioci. A podatnicy do Wy Ruchania. Mówią, że politycy są podzieleni. Tak na pokaz dla Tłumu. Ja jednak uważam, że są BARDZO RAZEM łączą ich WSZYSTKICH wspaniałe APANAŻE ale tak pewnie musi być, bo wyścig do KO RYTA był wyczerpujący więc teraz trzeba się nachłeptać AMBROZJI i to szybko, bo mogą oderwać od KO RYTA.

#3 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 13:41

rząd wspiera życie na kocia łapę, uczciwi małżonkowie płaca więcej to ma być prawica - śmiechu warte

#4 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 16:13

Dziękuję za to, że będę dodatkowo "rżnięty" na podatkach jeżeli TA PROPOZYCJA przejdzie. Napadł na mnie na placu przed domem "bezrobotny" z siekierą, bo pozwoliłem sobie na zwrócenie mu uwagi, żeby nie zabierał moich rzeczy na moim prywatnym placu przed domem. Udało mi się go przegonić i zgłosiłem to strażnikom miejskim, którzy niedaleko przechodzili - ŻADNEJ REKCJI - pewnie dlatego, że taki "bezdomny" mógłby im coś zrobić. Natomiast ja z siekierą nie będę biegał więc można mi dowolnie Przy-Piepszać. To Podatkiem. To Emeryturą. Dziękuję Wam Kolejne Rządy. Najpierw musicie zadbać, żeby Wam było DOBRZE. Jedni wycierają sobie gębę jacy to są Pro-Gospodarczy. Następni Patrioci. A podatnicy do Wy Ruchania. Mówią, że politycy są podzieleni. Tak na pokaz dla Tłumu. Ja jednak uważam, że są BARDZO RAZEM łączą ich WSZYSTKICH wspaniałe APANAŻE ale tak pewnie musi być, bo wyścig do KO RYTA był wyczerpujący więc teraz trzeba się nachłeptać AMBROZJI i to szybko, bo mogą oderwać od KO RYTA.

Święta prawda, cała ta wojna na górze to gra "dziel i rządź". Niech ciemna masa Tutsi i Hutu walczy a my cichutko i systematycznie zgarniemy owoce ich pracy.

#5 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 16:36

Kwota wolna od podatku w Polsce 8000 PLN, a np. w Niemczech to ok. 39000 PLN, UK-57500PLN, Irlandii-71000PLN, Hiszpanii-76000PLN i można tak wyliczać jeszcze długo. Polacy to naprawdę umęczony i sponiewierany naród, „dojony”, kopany, poniżany i opluwany przez kolejne ekipy rządzące, które wysysają z nas jak najwięcej tylko mogą.

#6 Guest_ad

Guest_ad
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 18:07

@Tom A to nie ci biedni Polacy takie rządzy sobie wybierają? Widocznie lubią być dojeni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych